GE Money vydala již přes 1 milion karet ve spolupráci s MasterCard

Počet platebních karet, které vydala GE Money v České republice, přesáhl již jeden milion. Při této příležitosti předal Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou a Slovenskou republiku, Pieterovi van Groosovi, předsedovi představenstva a generálnímu řediteli GE Money Bank, stvrzující certifikát, jako symbolické poděkování za dlouhodobou spolupráci. Jednoznačně nejoblíbenějšími platebními kartami ze značek MasterCard jsou mezi klienty GE Money karty Maestro. Více než 95 % karet vydaných GE Money připadá na drobnou klientelu, zbytek tvoří karty firemní.

„Milion platebních karet, které jsme ve spolupráci s MasterCard vydali, je pro nás důležitým milníkem. Tento milion představuje téměř 10 % všech platebních karet na českém trhu,“
řekl Pieter van Groos, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank. „Dynamika růstu našeho kartového portfolia jasně dokládá, že se jak debetní, tak kreditní karty staly zcela samozřejmou a nedílnou součástí každodenního života lidí v České republice. Naše kreditní karta MoneyCard je zde aktuálně druhou nejrozšířenější na trhu,“ dodal Pieter van Groos.

Z milionu karet značek MasterCard vydaných GE Money je 52 % debetních a 48 % kreditních. Více než 95 % karet je v rukou drobných klientů, ostatní jsou karty firemní. Nejvíce karet - přes 800 tisíc - tvoří karty typu Maestro. Druhým nejčastějším typem karty je MasterCard Standard/Business, kterých banka vydala přes 180 tisíc. Kromě toho GE Money ze značek MasterCard nabízí ještě typy MasterCard Internet pro platby na Internetu a prémiové karty MasterCard Gold.

Z debetních karet tvoří karty Maestro 63 % a typ MasterCard Standard/Business 35 %. Retailových debetních karet, tedy karet vydaných drobným klientům - fyzickým osobám, je 92 %
a firemních 8 %.

Za dobu svého působení v České republice se GE Money stala jedním z nejvýznamnějších vydavatelů platebních karet značek MasterCard a Maestro. Tento fakt jsme symbolicky ocenili předáním speciálního certifikátu, který podtrhuje dlouhodobou vzájemnou spolupráci včetně prvního milionu vydaných karet naší společnosti,“ komentoval Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou a Slovenskou republiku, a doplnil: „V současnosti převládá počet vydaných elektronických karet typu Maestro, lidé si ale stále více zvykají na výhody, které jim přinášejí embosované karty MasterCard. Mezi jejich nejvýraznější benefity patří především možnost platby přes Internet, mezinárodně širší akceptovanost, nezanedbatelné je ale také vyšší pojištění a větší rozsah asistenčních služeb, které jsou s těmito kartami spojeny,“ doplnil Ján Čarný.

Portfolio kreditních karet MoneyCard (značek Maestro nebo MasterCard) od GE Money velmi dynamicky roste. V prvním pololetí letošního roku dosáhl počet uživatelů téměř 250 tisíc, ve srovnání se stejným obdobím roku 2006 šlo o nárůst přes 47 %.

Co MoneyCard klientům nabízí?

· Možnost získat okamžitě peníze navíc;
· Využitelnost v obchodech a bankomatech doma i v zahraničí;
· Není nutné platit žádné úroky, pokud jsou všechny čerpané peníze splacené do dne splatnosti - bezúročné období až 50 dní;
· Žádné měsíční poplatky ani roční poplatek v prvním roce od pořízení MoneyCard;
· Žádné roční poplatky v dalších letech při aktivním používání MoneyCard;
· Splácení lze přizpůsobit aktuálním možnostem, kdykoliv lze zaplatit více než je povinná minimální splátka;
· Není nutné si u GE Money Bank zřizovat běžný účet;
· Možnost získat zdarma vybraná pojištění, která jsou automatickou součástí karty;
· Možnost výběru z dalších doplňkových služeb jako je Pojištění schopnosti splácet, Pojištění zneužití karty nebo Cestovní pojištění Travel Plus.

GE Money také vydala desetitisíce co-brandových kreditních karet ve spolupráci se společnostmi Electro World, Makro a AVON.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank