GE Money v rámci severomoravského regionu dynamicky roste

Výsledky za tři čtvrtletí roku 2006 dokazují, že jednotlivé společnosti GE Money letos výrazně rostou, a to i v severomoravském regionu. GE Money Bank zde meziročně zaznamenala 22 % nárůst objemu spotřebitelských úvěrů doprovázený zvýšením počtu klientů o 11 %. Společnost GE Money Multiservis i letos potvrzuje pozici leadera na trhu splátkového prodeje. GE Money Auto zase financuje koncovým zákazníkům nejvíce automobilů na českém trhu, když jejich celková pořizovací cena v severomoravském regionu dosáhla k 30. říjnu 2006 částky 1,22 mld. Kč.

GE Money Bank
si dlouhodobě udržuje silné postavení v oblasti úvěrových produktů. V severomoravském regionu poskytla k poslednímu zářijovému dni úvěry v hodnotě 9 mld. Kč. Na tomto výsledku se podílely především neúčelové Expres půjčky ( 4,1 mld. Kč) a hypotéky ( 1,2 mld. Kč).

„GE Money Bank patří mezi přední poskytovatele spotřebitelských úvěrů a byla prvním subjektem, který v České republice nabídl neúčelové spotřebitelské úvěry bez zajištění - Expres půjčku. Naše produkty určují trendy na trhu, což potvrzuje i rychle rostoucí objem poskytnutých úvěrů GE Money Bank. Jsme pyšní na naši pozici inovátora, kterou jsme potvrdili tím, že jsme první velkou bankou, která představila Konsolidaci půjček,“ řekl Pieter van Groos, generální ředitel GE Money Bank a Country Manager GE Money pro ČR a SR.

Konsolidace půjček je novým produktem na bankovním trhu. Zájemci umožňuje sloučení všech úvěrů do jednoho jediného s menší měsíční splátkou a pouze jedním poplatkem. Sníží tak měsíční zatížení rodinného rozpočtu. GE Money Bank klientovi zdarma vyřídí splacení půjček v ostatních bankách nebo splátkových společnostech. Do konce roku banka také nabízí úvěry Expres půjčka v rámci speciální nabídky Akční hity se sníženou měsíční splátkou pro úvěry v hodnotě 50, 75 a 90 tisíc Kč.

Prostřednictvím produktu HypoExpres banka klientovi schválí výši hypotéky do 3 hodin. Klientovi stačí přinést na pobočku potvrzení o příjmu, na základě kterého mu banka předloží závaznou nabídku. V rámci nabídky „Akční hity GE Money Bank poskytuje všechny hypoteční úvěry se zvýhodněnou úrokovou sazbou s pětiletou fixací. Nabidka potrvá do konce roku.

V rámci severomoravského regionu využívá služeb GE Money Bank 123 tisíc klientů (meziroční nárůst o 11 %). V celé České republice GE Money Bank provozuje 208 obchodních míst, z nichž 31 je k dispozici zde v regionu. Banka také neustále rozšiřuje bankomatovou síť, když minulý týden zprovoznila celkem 450. bankomat.

„S dosaženými výsledky jsme velmi spokojeni. Severomoravský region je naším nejrychleji rostoucím regionem. S ohledem na rostoucí počet klientů budeme i v budoucnu pokračovat s rozšiřováním pobočkové sítě i sítě bankomatů jak na severní Moravě, tak po celé České republice,“ řekl Jan Rollo, ředitel retailového bankovnictví GE Money Bank.

V segmentu SME GE Money Bank letos představila nový podnikatelský úvěr Universal Business. Úvěr mohou získat i začínající podnikatelé, kteří podali alespoň jedno daňové přiznání za alespoň 6 měsíců podnikatelské historie. Od května také nabízí kreditní kartu pro podnikatele MoneyCard Business a kontokorentní úvěr Mini Flexi Business s parametry, které je činí dostupnými i pro začínající podnikatele.

„Řada klientů GE Money Bank jsou začínající podnikatelé a firmy, kteří potřebují finanční prostředky na rozvoj svého podnikání. V rámci severomoravské oblasti dosahujeme velmi kvalitního růstu. Objem poskytnutých úvěrů zde dosáhl 1,6 mld. Kč, což je o 26 % více v porovnání s loňským rokem, a 15 % růstu dosahujeme i v depozitních produktech. Z těchto čísel cítím důvěru podnikatelů k našim produktům,“ řekl Radomil Štumpa, ředitel komerčního bankovnictví GE Money Bank.

Do skupiny GE Money patří také GE Money Multiservis, vedoucí společnost splátkového prodeje a vydavatel kreditních karet v České republice. V severomoravském regionu financovala za první tři čtvrtletí nákupy převyšující 1 mld. Kč. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2005 jde o nárůst o 6,8 %. V celé České republice byla částka, kterou společnost GE Money Multiservis financovala prostřednictvím svých produktů Multiservis úvěr, kreditní karty MoneyCard a nákupní úvěrové karty O.K., téměř 7,7 miliard Kč. V meziročním srovnání je o nárůst o 8,2 %.

K výraznému nárůstu došlo také v počtu klientů aktivně využívajících kreditní kartu MoneyCard, kterou GE Money Multiservis nabízí. K 30. září ji v severomoravském regionu používalo 24 399 klientů. Ve srovnání s rokem 2005 jde o nárůst o více než 119 %. V celé České republice byl za prvních devět měsíců letošního roku počet aktivních držitelů MoneyCard 204 001, což je meziroční nárůst o 110 %.

Držitel kreditní karty MoneyCard může využít až 50 denního bezúročného období. Pokud v této době splatí čerpané prostředky, nejsou mu účtovány žádné úroky ani poplatky. V prvním roce užívání karty neplatí její majitel roční či měsíční poplatek ani poplatek za zasílání výpisu. Fakticky to znamená, že má za splnění těchto podmínek půjčené peníze úplně zdarma. Při aktivním využívání a ročním obratu minimálně 48 000 korun je karta zdarma i na další rok. Měsíční úroková sazba MoneyCard činí pouze 1,65 % a je jednou z nejnižších na trhu. Vztahuje se i na výběry z bankomatů GE Money Bank. V roce 2005 se MoneyCard stala druhou nejrozšířenější kreditní kartou v České republice. Od letošního října bylo navíc zrušeno několik poplatků spojených s jejím užíváním. Zákazníci tak v případě zrušení MoneyCard, vrácení přeplatku a neoprávněné reklamace nezaplatí ani korunu.

„V letošním roce jsme sjednotili a zjednodušili výčet dokladů, které klient při podepisování smlouvy musí předkládat. Vedle občanského průkazu stačí zákazníkovi řidičský průkaz, pas nebo bankovní karta. Žádné další doklady nejsou potřebné. Klient tedy nepotřebuje předkládat třetí doklad, jako například výpis z bankovního účtu, vyúčtování za telefon, plyn, elektřinu nebo nájem. Výsledky dosažené za 9 měsíců tohoto roku ukazují, že naši zákazníci trend rychlosti, jednoduchosti a dostupnosti našich finančních služeb oceňují,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti GE Money Multiservis Charlie Coode.

V letošním předvánočním období mají klienti GE Money Multiservis možnost výhodně financovat nákup zboží. Pokud si v době od října do prosince zákazník sjedná Multiservis úvěr a splatí půjčenou částku do čtyř měsíců, nezaplatí na úrocích či poplatcích ani korunu. Čtyřměsíční bezúročné období může využít také v případě, že bude své nákupy financovat kreditní kartou MoneyCard.

Třetí společností ze skupiny GE Money je GE Money Auto, která v loňském roce profinancovala koncovým zákazníkům nejvíce automobilů na českém trhu. V letošním roce se GE Money Auto výrazně dařilo i ve financování nových automobilů. V severomoravském regionu byla k 30. říjnu jejich celková pořizovací hodnota 121 mil. korun, což je ve srovnání se stejným obdobím roku 2005 nárůst o 73 %. V celé České republice financovala GE Money Auto od ledna do října nové automobily v celkové ceně 1,02 mld. Kč, v meziročním srovnání jde o 15 % nárůst. Více než 83 % z celkového počtu vozidel bylo financováno prostřednictvím účelového úvěru autoCREDIT. Ten je nejvyužívanějším úvěrovým produktem pro financování nákupu automobilu v České republice.

„Již řadu let si udržujeme vedoucí pozici v oblasti financování ojetých automobilů, segment nových vozů je pro nás další příležitost k růstu, což dokazují již výsledky dosažené v tomto roce. GE Money Auto roste o téměř 4 % ročně a pořizovací cena nových a ojetých aut dosáhla 6,2 mld. korun. Ukazuje se, že šíře naší produktové nabídky, v kombinaci s rychlostí a dostupností našich služeb, oslovuje také zákazníky pořizující si nové vozy,“ uvedl Petr Šaštinský, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

GE Money Auto přišla v podzimních měsících letošního roku s rozsáhlou reklamní kampaní. Zákazníci, kteří si financují své auto do 31. prosince u GE Money Auto, získají navíc satelitní navigační přístroj GARMIN STREET Pilot c510. Přístroj obsahuje vedle podrobných map České republiky hlasovou a vizuální navigaci s plnou lokalizací v českém jazyce, denní a noční režim displeje s možností automatického přepnutí nebo velice jednoduché USB připojení k počítači.

GE Money Auto nabízí svým zákazníkům řadu dalších výhodných benefitů. Za pouhou 1,- Kč například získají mechanické zabezpečovací zařízení Construct nebo Defend Lock. V rámci věrnostního Programu Plus mohou využít výrazné cenové zvýhodnění při financování dalšího vozu a zjednodušený schvalovací proces. Navíc obdrží CCS kartu nabitou na hodnotu 2000 Kč. Při uzavření nové smlouvy získají kartu Benzin Plus, která je opravňuje čerpat pohonné hmoty u čerpacích stanic Benzina a Paramo se slevou 0,80 Kč na litru pohonných hmot. Mezi další služby, které GE Money Auto svým klientům poskytuje, patří pojištění autoPROTECT. To zajišťuje krytí rozdílu mezi pořizovací cenou vozidla a časovou cenou, již stanovuje pojišťovna v okamžiku pojistné události.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money