GE Money v Ostravě zaměstnala již 467 lidí a stále nabízí volné pozice

Rok od slavnostního otevření našlo v Centru zákaznických služeb GE Money v Ostravě práci již 467 lidí, přičemž více než polovina jich pochází přímo z Ostravy. Nábor nových pracovníků probíhá i nadále a GE Money tak plní slib, který ohledně zaměstnanosti loni dala. Dnes probíhá den otevřených dveří v GE Money v Ostravě - Hrabové pro zájemce o práci z řad středoškoláků a vysokoškoláků. Rovněž rodinní příslušníci stávajících zaměstnanců mohou přijít a seznámit se s moderním a příjemným pracovním prostředím, ve kterém zde zaměstnanci pracují. Centrum zákaznických služeb slouží klientům společností GE Money: GE Money Bank, GE Money Multiservis a GE Money Auto.

Centrum zákaznických služeb GE Money v Ostravě bylo slavnostně otevřeno 4. dubna 2006 mimo jiné za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje Evžena Tošenovského a GE Money je považována za významného investora v kraji, který vytvořil pracovní místa v sektoru služeb. Hlavním úkolem Centra zákaznických služeb v Ostravě je příjem klientských dotazů a jejich vyřízení ke spokojenosti zákazníků. Kromě zákaznického servisu mají zaměstnanci centra na starosti také podpůrné procesy, trénink, správu pohledávek, ověřování údajů nebo Telesales. Počet zaměstnanců se podařilo během roku navýšit na stávajících 467 a do konce roku zde GE Money plánuje vytvořit dalších zhruba 50 nových pracovních míst.

„První rok života našeho zákaznického centra byl velice úspěšný, když se nám podařilo přijmout více než 460 nových zaměstnanců. Zákaznické centrum dnes funguje velice dobře a v souvislosti s tím, jak dynamicky roste společnost GE Money v České republice a také na Slovensku, budeme rozšiřovat služby centra i nadále,“
říká Magdaléna Wavle, ředitelka Centra zákaznických služeb GE Money v Ostravě - Hrabové. „Do dnešního dne se našim zaměstnancům podařilo zpracovat již více než 3,1 miliony hovorů. Každý den zde vyřídíme více než 6 tisíc telefonátů a naši zaměstnanci průměrně stráví 380 minut denně telefonováním,“ dodává Magdaléna Wavle.

Většinu z více než 460 zaměstnanců zákaznického centra tvoří ženy, konkrétně 80 %. GE Money v Ostravě zaměstnává mnoho studentů a absolventů škol, a proto dosahuje průměrný věk zaměstnance 26 let. Nejstaršímu zaměstnanci je 49 let. Více než polovina lidí pracujících v Centru zákaznických služeb pochází přímo z Ostravy (52 %), ale někteří do práce dojíždějí z okolních měst, jako je Frýdek-Místek (11 %), Havířov (9 %), Karviná nebo Nový Jičín.

Při obsazování volných pozic GE Money Bank spolupracuje s úřadem práce v Ostravě. Další možností jsou pro kandidáty internetové stránky www.gemoney.cz, kde lze nalézt seznam všech aktuálně volných pozic. Uchazeči sem mohou vkládat své životopisy. V pátek 20. dubna probíhá den otevřených dveří přímo v budově Centra zákaznických služeb v Ostravě - Hrabové. V průběhu tohoto dne mohou případní zájemci o práci z řad uchazečů středních a vysokých škol dorazit do centra, v rámci workshopů se seznámit s náplní práce, pracovními postupy a procesy v GE Money a zeptat se vedoucích pracovníků na případné dotazy, které je zajímají. V tento den bude rovněž otevřeno pro rodinné příslušníky již zaměstnaných lidí, kteří se mohou seznámit s moderním a příjemným pracovním prostředím svých blízkých.

V současnosti hledá zákaznické centrum nové posily pro následující pozice:
· Asistent/ka zákaznických služeb
· Asistent/ka správy pohledávek
· Telefonní bankéř/ka
· Administrátor
· Administrátor - technická podpora
· Vedoucí týmu
· Trenér/ka prodejních dovedností
· Manažer provozu

V rámci dobrovolnické organizace GE Elfun Volunteers se zaměstnanci GE Money pravidelně účastní řady charitativních akcí. Dlouhodobě se nám osvědčila spolupráce s dětmi z DD Ostrava Hrabová a Dětského domova Slezská Ostrava. Jen v letošním roce se zatím podařilo na jejich provoz přispět částkou 87 000 Kč. Kromě finančních darů zaměstnanci děti pravidelně navštěvují a mají pro ně připraveny aktivity na celý zbytek roku. Na květen se připravuje společný dětský den a také výlet do ZOO Lešná.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money