GE Money představila nové produkty a služby

GE Money představila řadu novinek, např. ještě flexibilnější Konto Genius a Genius Student, Infolimit na bankomatech, Expres Business pro malé a střední podniky, vylepšené hypoteční úvěry a kreditní kartu MoneyCard.

Strategií GE Money je stát se lídrem v oblasti inovací a v úrovni kvality služeb. „Když před šesti lety přišla na český trh GE Capital Bank, představila produkty, které do té doby nikdo neuměl nabídnout – Osobní půjčku Expres se schválením na počkání a bez ručitele nebo možnost získat mezinárodní platební kartu a kontokorent hned při otevření běžného účtu. Stejně, jako určovala GE Capital Bank nové standardy v oblasti kvality produktů, chce nyní GE Money Bank pokračovat a určovat tyto standardy i v kvalitě servisu poskytovaného klientům. Tuto strategii budou v České a Slovenské republice sledovat všechny společnosti divize GE Money,“ řekl Gerard Ryan, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank.

Jedním z kroků ke zvýšení komfortu zákazníků byly úpravy prostředí na obchodních místech GE Money Bank, které vychází vstříc potřebám a přáním klientů. Na obchodních místech budou v krátké době klientům k dispozici dětské koutky. Děti, které přijdou do GE Money Bank se svými rodiči, tak mají k dispozici místo vybavené hračkami a dětským nábytkem a jejich rodiče si mohou v klidu vyřídit vše, co potřebují. Pro osvěžení klientů byly na všech obchodních místech instalovány nápojové fontánky.

GE Money Bank také přistoupila ke změnám otevírací doby obchodních míst. V Praze a dalších větších městech byla otevírací doba stanovena na 9.00 až 18.00 hodin (na některých obchodních místech 19.00), obchodní místa v menších městech jsou otevřená od 9.00 do 17.00 hodin. Obchodní místa GE Money Bank, která jsou umístěna v obchodních centrech, mají stanovenu otevírací dobu od 9.00 do 19.00 hodin, a to každý den, včetně soboty a neděle. Celkově došlo v rámci těchto změn k prodloužení otevírací doby u 30 % obchodních míst.

V současnosti je klientům GE Money Bank v České republice k dispozici celkem 193 obchodních míst, přičemž osm z nich bylo otevřeno v průběhu uplynulých deseti týdnů (například v Praze, Ostravě, Jeseníku či Českých Budějovicích). Cílem GE Money Bank je mít do konce roku 2005 síť čítající 200 obchodních míst.

Konto Genius

Novinky představila GE Money Bank také u produktů. Klientům je k dispozici nová generace Konta Genius. Nové Konto Genius zachovává stavebnicový charakter, navíc nabízí ještě flexibilnější nastavení než dříve. V rámci nastavení Genia si klient může vybrat k běžnému účtu dvě až šest služeb, a to jen podle své vůle. Vybírat může ze všech forem přímého bankovnictví a platebních karet – přičemž těch je možné do Konta Genius vložit více. Dále může klient využít čerpání účtu do minusu a spořící účet. Hlavní výhodou Konta Genius je možnost kdykoli a zdarma si služby a produkty přidávat, odebírat či měnit – konto se tak rychle a flexibilně přizpůsobuje měnícím se potřebám klienta.

Poplatek za správu je nižší, než kdyby si zřizoval služby jednotlivě. Za variantu Konta Genius se dvěma službami zaplatí klient 79 Kč za měsíc, za každou další službu si pak připlatí jen 20 Kč měsíčně. Nyní tak klienti zaplatí za kombinaci běžného účtu a čtyř produktů 119 Kč, zatímco v předchozí generaci Genia to bylo 127 Kč – GE Money Bank tedy snížila ceny.

K běžnému účtu (s výpisem zasílaným měsíčně poštou) si mohou klienti vybrat z těchto produktů a služeb:

Platební karty

  • elektronická mezinárodní karta Maestro
  • embosovaná mezinárodní karta MasterCard Standard
  • karta pro platby na internetu MasterCard Internet

Kontokorentní úvěr Flexikredit umožňující povolené přečerpání běžného účtu

Nástroje přímého bankovnictví
  • Internet Banka
  • Mobil Banka
  • Telefon Banka

Spořící účet - účet k běžnému účtu, na který si klient může odkládat momentálně nevyužívané finanční prostředky

Genius Student

GE Money Bank nabízí od 17. ledna i studentskou variantu konta - Genius Student. GE Money Bank nabízí studentům možnost složit si za výhodných cenových podmínek své konto Genius Student z běžného účtu a až tří produktů, které si vyberou podle svých potřeb – ať již si vyberou jeden produkt nebo všechny tři, vždy zaplatí celkově jen 19 Kč měsíčně. Kdykoli a zdarma mohou produkty přidávat, měnit či odebírat. Produkty, které si mohou studenti zvolit jsou stejné jako u konta Genius, a to včetně mezinárodní embosované platební karty. Genius Student mohou získat studenti ve věku 15-24 let, přičemž GE Money Bank požaduje předložení potvrzení o studiu pouze jednou po dobu trvání účtu, a to při jeho založení. Výraznou výhodou pro studenty je možnost využití programu pro spokojené klienty, které jim GE Money Bank nabízí stejně jako všem svým klientům. Díky tomuto programu mohou spokojení zákazníci získat za každého klienta, který si na jejich doporučení založí Konto Genius, 300 Kč na účet.

Infolimit

Unikátní služba Infolimit je od ledna zaváděna i na 362 bankomatech GE Money Bank. Prostřednictvím této služby se klienti mohou průběžně informovat, jak velkou půjčku jim může banka v daném okamžiku nabídnout prostřednictvím kontokorentu Flexikredit, Expres půjčky, O.K. karty a nově také kreditní karty MoneyCard. Na začátku každého měsíce jsou automaticky vyhodnoceny informace, které má banka o běžném účtu daného klienta a na jejich základě je klientovi nabídnuta aktuální individuální výše půjčky prostřednictvím zmíněných produktů. Dosud klienti tuto informaci dostávali na výpisech z účtu, prostřednictvím kanálů přímého bankovnictví a na obchodních místech banky. Přímo z bankomatu GE Money Bank si klienti mohou tyto aktuální informace o Infolimitu také vytisknout.

Novinkou je také možnost přes bankomat kontaktovat banku zadáním svého telefonního čísla. Bankéř klientovi nejpozději do následujícího pracovního dne zavolá a přímo po telefonu s klientem dohodne produkt a výši úvěru. Klientovi poté jen stačí přijít na obchodní místo podepsat smlouvu. Bankomaty GE Money Bank nabízejí obdobu této služby i klientům ostatních bank, kteří mohou na displeji zadat své telefonní číslo, poté je bankéř kontaktuje a provede tzv. pre-scoring – předběžné vyhodnocení žádosti dle zadaných parametrů.

Služba Infolimit bude zaváděna od ledna postupně na všechny bankomaty GE Money Bank. V současnosti mají klienti v celé České republice k dispozici celkem 362 bankomatů, do konce roku 2005 je cílem banky disponovat sítí 385 bankomatů.

Expres půjčka

Expres půjčka si získala oblibu klientů zejména snadností, s jakou lze získat až 200 tisíc Kč a rychlostí schvalování – od předložení dokladů trvá schvalování průměrně 2 minuty, převod peněz na účet klienta pak 2 hodiny. Klienti o tuto půjčku mohou žádat i prostřednictvím internetu, k dispozici je jim také telefonní linka Expres půjčky. V loňském roce projevili klienti enormní zájem o nabídku „Půjčka v akci!“, kdy banka nabízela úvěry na 50 resp. 75 tisíc Kč s měsíční splátkou jen 999 resp. 1499 Kč. Na jaro letošního roku připravuje GE Money Bank v souvislosti s Expres půjčkou novou speciální nabídku.

Na základě zájmu o Expres půjčku a zkušeností s jejím poskytováním se GE Money Bank rozhodla od března nabídnout její variantu určenou pro malé a střední podniky – Expres Business. Jedná se o neúčelovou půjčku bez zajištění, která zachovává hlavní výhody Expres půjčky – snadné a rychlé vyřízení a jistotu splátek ve stále stejné výši. Administrativní náročnost bude minimální – k žádosti bude stačit pouze jediný doklad. Maximální výše úvěru bude 1 milion Kč, doba splatnosti pak až 60 měsíců.

 

Hypotéka

Větší rychlost a snadnost nabídne GE Money Bank u hypotečních úvěrů. Banka snížila počet dokumentů, které musí klienti předkládat k žádosti o hypoteční úvěr – nyní již nemusí předkládat výpis z katastru nemovitostí pro čerpání hypotéky. Bance se rovněž podařilo zkrátit proces schvalování hypotéky z pěti na tři dny. GE Money Bank také výrazně zjednodušila a zkrátila smlouvy o hypotečním úvěru z osmi stran na pět stran a klienti ke smlouvě obdrží slovníček pojmů a přehled, jak postupovat. Cílem je usnadnit jim orientaci v procesu pořízení hypotéky.

MoneyCard

Kreditní karta MoneyCard nyní nabízí klientům jedny z nejnižších nákladů na správu kreditní karty – klient neplatí žádný měsíční poplatek nebo poplatek za zasílání výpisu a v prvním roce užívaní karty ani roční poplatek. Měsíční úroková sazba MoneyCard činí pouze 1,65 % z vyčerpané částky a je jednou z nejnižších na trhu. Pokud však klienti využijí 50 denní bezúročné období, tedy uhradí celou vyčerpanou částku až do 50 dnů po provedení nákupu, není jim účtován ani tento úrok. Držitel kreditní karty si navíc může sám zvolit, kolik bude splácet – minimální měsíční splátka činí pro stávající klienty pouze 5 % z celkových čerpaných prostředků.

MoneyCard má mezinárodní platnost a lze ji použít ve všech obchodech a bankomatech akceptujících karty s logem Maestro. Úvěrový rámec MoneyCard začíná na 10 tisících Kč a horní hranice je 150 tisíc Kč. Klientům GE Money Bank, GE Money Multiservis a GE Money Auto stačí jediný podpis na smlouvě na jejich úvěrové produkty a mohou získat také kreditní kartu MoneyCard. Informace o tom, kolik by klient mohl čerpat prostřednictvím GE MoneyCard, jim pohodlně poskytne služba Infolimit.

GE Money Multiservis je v České republice a na Slovensku již tradičně symbolem té nejkratší cesty k výrobkům, po kterých spotřebitelé touží. Na více než 6350 obchodních místech v ČR a 1200 v SR mohou zákazníci GE Money Multiservis požádat o Multiservis úvěr či O.K. kartu a během několika málo minut odejít se zbožím, které budou postupně splácet.

K 17. lednu zavedl GE Money Multiservis nový on-line systém uzavírání smluv, který nahradil stávající off-line systém. Tento systém byl zaveden ve všech obchodech v celé České republice, které nabízejí produkty GE Money Multiservis. Obchodníkům i klientům nový on-line systém přináší řadu výhod – celý systém je rychlejší, jednodušší a tak i snáze dostupný a zkracuje dobu vyřízení žádosti klienta na financování nákupu.

Karta Benzin Plus

Novinky čekají také na zákazníky GE Money Auto, která nabízí své služby on-line prostřednictvím více jak 1200 auto dealerů v ČR a téměř 400 v SR. Od 17. ledna 2005 do 31. prosince 2005 získají zákazníci GE Money Auto v ČR k finančnímu leasingu nebo úvěru autoCREDIT navíc výhodnou kartu Benzin Plus. Ta svým držitelům umožní čerpat pohonné hmoty u čerpacích stanic Benzina s výraznou slevou.

Díky kartě Benzin Plus získají zákazníci GE Money Auto slevu 2,2 % při čerpání pohonných hmot u čerpacích stanic společnosti Benzina, a.s. na celém území České republiky. Slevu mohou využít zákazníci GE Money Auto jednou za 24 hodin při nákupu pohonných hmot v ceně od 150 do 3 000 Kč. K získání slevy stačí předložit kartu při placení obsluze čerpací stanice. Například při průměrné ceně 26 Kč za 1 litr ušetří zákazník GE Money Auto použitím slevové karty Benzin Plus 0,60 Kč na každém natankovaném litru pohonných hmot.

Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money

* * *

GE (NYSE:GE) je diversifikovanou společností působící v oblasti vyspělých technologií, médií a finančních služeb ke zlepšení našeho života od leteckých motorů přes větrné turbíny až k finančním službám, zdravotnickým zařízením, televiznímu vysílání či výrobě plastů. GE působí ve více než 100 zemích po celém světě a zaměstnává přes 300 000 zaměstnanců. Více informací o GE můžete nalézt na www.ge.com.

GE Money se sídlem ve Stamfordu, USA je dceřinou společností GE a s aktivy ve výši téměř 106 miliard USD je předním poskytovatelem úvěrových služeb spotřebitelům, maloobchodu a dealerům s automobily ve více než 41 zemích celého světa. Více jak 106 milionům klientů poskytuje kreditní karty, osobní půjčky, financování prodeje, půjčky na nákup a leasing automobilů, hypoteční úvěry i pojištění úvěrů.

V České republice působí v rámci skupiny GE Money společnosti GE Money Bank, GE Money Multiservis a GE Money Auto. Více informací naleznete na www.gemoney.cz.

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Ogilvy Public Relations, Milan Kříž, tel.: 221 998 237, 602 266 316, e-mail: milan.kriz@ogilvy.com nebo Servis pro media na www.gemoney.cz