GE Money Bank získala cenu Bankovní inovátor 2015 za biometrické podpisy

GE Money Bank získala první místo v kategorii Bankovní inovátor soutěže Nejlepší banka 2015. Ocenění obdržela za technologii SignPad, kterou na své pobočky zavedla jako první banka v ČR. Zařízení umožňuje zaznamenání biometrického podpisu člověka a jeho převedení do zabezpečené elektronické podoby. Díky tomu šetří čas, peníze i životní prostředí. O vítězství GE Money Bank rozhodlo hlasování veřejnosti.

„Těší nás, že si naši zákazníci elektronické podpisy oblíbili a podpořili nás v soutěži Nejlepší banka. Díky SignPadům mají totiž všechny dokumenty neustále k dispozici online a navíc tím šetříme životní prostředí. Zavedením SignPadů a elektronických smluv jsme ušetřili množství papíru, na které by bylo potřeba 80 vzrostlých stromů,“ komentuje výsledek Milada Franek, tisková mluvčí GE Money Bank. Soutěž každoročně pořádají Hospodářské noviny v několika kategoriích zaměřených na banky i pojišťovny. V kategorii Inovátor roku se hodnotí služby, produkty či přistup banky, které jsou podle široké veřejnosti inovativní, nejvíce zajímavé a užitečné.

Biometrické podpisy šetří čas i životní prostředí

Technologii biometrických podpisů představila GE Money Bank již na začátku loňského roku jako první finanční instituce v České republice a postupně ji rozšířila na všechny své pobočky. „Zavedení SignPadů považujeme za jednu z nejzásadnějších proklientských inovací v současném českém bankovnictví. Například každý sedmý zákazník musel kvůli ztrátě papírové smlouvy žádat o její kopii, což bude brzy minulostí. Všechny své dokumenty včetně příloh má nyní kdykoliv k dispozici online v Internet Bance,“ dodává Franek. Díky možnosti elektronických smluv místo klasických papírových podepsali klienti GE Money Bank za rok a půl od zavedení SignPadů více než 3,2 milionu elektronických dokumentů.

SignPady jsou snímací podložky pro pořízení biometrického podpisu. Jejich velkou výhodou je, že dokážou klienty rozpoznat bez ohledu na jejich aktuální rukopis. Až 60 % lidí má totiž podle průzkumů problém napodobit svůj podpisový vzor. „SignPad zaznamenává krom grafické podoby podpisu i další parametry, například tlak na podložku, rychlost, směr tahu, akceleraci i úhel podpisu klienta. Tím zvyšuje pravděpodobnost shody s podpisovým vzorem a hlavně tak dělá případnou snahu o plagiaci prakticky nemožnou,“ vysvětluje Milada Franek.

Elektronické smlouvy s biometrickými podpisy jsou uloženy v zabezpečeném archivu. Každý biometricky podepsaný dokument je jedinečný a obsahuje unikátní informace, které znemožňují jeho změnu nebo zneužití. Podpis nelze použít na jiném dokumentu, protože by se neshodovala časová razítka podpisu a dokumentu. O nasnímání biometrického podpisového vzoru mohou klienti GE Money Bank požádat na kterékoliv z 231 poboček v České republice.

 

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


 

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@ge.com

nebo Servis pro media na www.gemoney.cz.