GE Money Bank žije pro Movember, muži s kníry už vybrali přes 166 000 korun

Více než 70 mužů a žen z GE Money Bank se letos zapojilo do charitativní kampaně Movember. Hlavním poznávacím znamením kampaně jsou kníry, které rostou od začátku listopadu. Jde o symbol, kterým se muži každoročně v listopadu hlásí k hnutí za boj proti rakovině prostaty a varlat. Tým GE MO´ Bank, který i letos vede Marcus Pazdírek, vloni v Česku obsadil druhou příčku co do výše příspěvků.

„Kampaň má dva jasné cíle. Chceme šířit osvětu o mužském zdraví a hlavně upozorňovat na prevenci. Letos se zaměřujeme na firemní sociální sítě, které pro šíření myšlenek hnutí Movember využíváme ještě intenzivněji než v minulých letech,“ říká Michal Dúbravský, expert na sociální sítě a člen týmu GE MO´ Bank. „Druhý a neméně důležitý cíl je samozřejmě sbírání peněz, které půjdou hlavně na konto nadace Muži proti rakovině. Už teď se nám podařilo přispět vyšší částkou než vloni a věříme, že společnými silami do konce listopadu ještě něco přidáme,“ dodává Michal Dúbravský.

GE Money Bank se začátkem kampaně vyzvala na sociálních sítích další české banky, ať se do kampaně také připojí. „Naši výzvu přijala Komerční banka a Česká spořitelna, těší nás, že kníry rostou i tam. Abychom naše společné úsilí ještě podpořili, vypsali jsme odměnu – tým, který mezi bankami zvítězí, zveme v prosinci na skvělou snídani,“ dodává Michal Dúbravský z GE Money Bank.

Hnutí Movember je nezávislá charitativní organizace s globální působností. Podporuje boj s rakovinou prostaty a varlat a také boj s duševními poruchami. Cílem je zvýšit povědomí o těchto nemocech, podporovat prevenci a také výzkum související s jejich léčením a následky. Kampaň na podporu šíření myšlenek hnutí Movember se na celém světě koná zejména v listopadu. Její účastníci demonstrují příslušnost k hnutí tím, že si nechávají po dobu jednoho měsíce narůst knír. Hnutí vzniklo v roce 2003 v australském Melbourne a nejrozšířenější je po Austrálii, ve Spojených státech, Kanadě a Velké Británii a začíná se prosazovat i v České republice.

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com