GE Money Bank zaznamenala v prvním pololetí růst portfolia poskytnutých hypoték o 38 %

Během první poloviny letošního roku pokračoval výrazný nárůst hypoték GE Money Bank. Objem portfolia se meziročně zvýšil o 38 % na 11,9 mld. Kč. Současně došlo k růstu počtu smluv v portfoliu o 28 % na téměř 12 tisíc. Hlavním faktorem, který stál za úspěchem hypoték GE Money Bank, byla nabídka „Akční hity“, která probíhala od února do konce června. Pozitivně výsledek prvního pololetí ovlivnil také vzrůstající zájem klientů o Hypotéku naopak.

V současnosti tvoří portfolio GE Money Bank téměř 12 tisíc hypotečních smluv. Za posledních 12 měsíců se tedy zvýšil počet hypoték v portfoliu o 2600 smluv. Objem nově poskytnutých hypoték dosáhl za první pololetí sumy 2,1 miliardy Kč, což znamená 22% nárůst oproti stejnému období roku 2005. U nových hypoték nadále převládají hypotéky sjednané za účelem nákupu nemovitosti pro bydlení.

„ Zvýšený zájem o hypotéky v první polovině roku 2006 potvrzuje, že klienti velmi pozitivně reagovali na naši nabídku
„Akční hity“. V rámci této nabídky, která byla představena v průběhu února, měli klienti garantovanou úrokovou sazbu pouhých 2,59 % p.a. pro hypotéky až do výše tří milionů korun. Úroková sazba a nízké měsíční splátky stály za úspěchem této nabídky,“ řekla Monika Kubovcová, manažerka úvěrů GE Money Bank.

Na výsledku prvního pololetí se také podílel fakt, že stále více klientů v tomto roce využívá před nákupem nemovitosti speciální nabídky Hypotéky naopak. Prostřednictvím „Hypotéky naopak“ klient předem získá záruku výše a podmínek úvěru a s hypotékou „v kapse“ si může až devět měsíců vybírat nemovitost podle svých představ. Úrokové sazby jsou přitom nabízeny ve stejné garantované výši, jako u běžných hypoték.

* * *

GE Money Bank umožňuje klientům zafixovat si úrokové sazby na jeden rok, tři roky a pět let, okamžitě znát konečnou cenu a velmi snadno si vybrat hypotéku, která odpovídá jejich potřebám. GE Money Bank přistupuje ke všem klientům zcela transparentně při stanovení všech hypotečních úrokových sazeb. Sazbu banka garantuje všem klientům, kteří splní podmínky schválení úvěru.

GE Money Bank nabízí také 100% hypotéku - jde o úvěr s financováním plné ceny pořizované nemovitosti. Klientům dále GE Money Bank nabízí tzv. Doplňkový úvěr až do výše 900 000 Kč. Jedná se o neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí, který se poskytuje k hypotečnímu úvěru od GE Money Bank. Atraktivní je i tzv. americká hypotéka Grande, neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí až do výše 1,5 mil. Kč se splatností až 20 let a navíc bez poplatku za vyřízení.

GE Money Bank poskytuje hypotéky klientům od 18 do 65 let s možností splácení hypotéky až do 70 let věku klienta, věk přitom posuzuje podle nejmladšího samostatně výdělečného účastníka hypotečního úvěru. To pomáhá především mladším lidem s nižšími příjmy, kterým pomáhají se splácením hypotéky rodiče. Díky tomuto postupu mohou totiž zvolit delší dobu splatnosti a mají tak nižší měsíční splátky.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank