GE Money Bank zaznamenala rekordní růst objemu nových hypoték – 108 %

K 30. červnu 2007 činil objem nově poskytnutých hypoték GE Money Bank 4,4 miliardy Kč. To v porovnání s loňským rokem znamená 108% nárůst. Během prvního pololetí klienti u GE Money Bank uzavřeli 2 692 hypotečních úvěrů, což je o 86 % více než ve stejném období roku 2006. Objem poskytnutých hypotéčních úvěrů dosáhl k poslednímu červnovému dni 17,2 miliardy Kč.

„Na rekordním růstu zájmu o hypotéky GE Money Bank se podílelo hned několik faktorů. Na konci února jsme představili několik vylepšení našich hypotečních úvěrů a uvedli průlomovou novinku v podobě Refinancování hypoték. Během čtyř měsíců u GE Money Bank refinancovaly své hypotéky stovky klientů,“
řekl manažer zajištěných úvěrů hypoték GE Money Bank Michal Strcula a dodal: „Další vliv na tento rekordní růst měla i nabídka velmi výhodné úrokové sazby, oblíbený produkt HypoExpres - schválení výše hypotéky do 3 hodin a další rozšíření distribučních kanálů.“

Zatímco během prvního čtvrtletí letošního roku uzavřeli klienti GE Money Bank celkem 1079 nových hypotečních úvěrů za 1,728 miliardy Kč, ve druhém čtvrtletí to bylo již 1 613 hypoték v souhrnné hodnotě 2,67 miliardy Kč. Celkem tedy během první poloviny roku 2007 poskytla GE Money Bank 2692 nových hypoték, což představuje meziročně nárůst o 86 %. Neustále se také zvyšuje průměrná financovaná částka, v červnu letošního roku to bylo průměrně již 1,740 mil. korun, což znamená, že lidé si pořizují dražší a luxusnější bydlení.

Objem portfolia hypoték GE Money Bank dosáhl k 30. červnu 2007 částky 17,2 miliardy korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 42 procent. Rovněž počet klientů, kteří mají svou hypotéku od GE Money Bank meziročně vzrostl o 30 %. GE Money Bank tak dlouhodobě posiluje své postavení na tuzemském trhu hypotečních úvěrů.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank