GE Money Bank zabodovala v soutěži Zlatá koruna hned čtyřikrát

GE Money Bank zaznamenala v soutěži Zlatá koruna hned čtyřnásobný úspěch. Stala se absolutním vítězem v kategorii „Podnikatelské úvěry“, kde její úvěr na podporu obnovitelných zdrojů energie ECO-Energy vyhodnotila odborná porota jako nejlepší. Druhou příčku v téže kategorii obsadila GE Money Bank s produktem Renovace Plus. Na stupně vítězů vystoupala i s produktem Konsolidace půjček - jedinečná nabídka na českém bankovním trhu, který v kategorii „Úvěry“ dosáhl na třetí pozici. Skvělým výsledkem GE Money Bank byla i Cena veřejnosti Zlatá koruna 2009 za Internet Banku.

„Velice nás těší, že naše produkty se umístily na předních místech ve čtyřech z šestnácti kategorií. Děkujeme odborné porotě i všem klientům, kteří pro naše produkty hlasovali. Získaná ocenění potvrzují, že naše orientace na zákazníka - v podobě poskytování jednoduchých produktů a služeb s jednoznačnými parametry a odměnami za loajalitu - je krok správným směrem. Rozumíme našim klientům a jejich potřebám,“ říká Peter Herbert, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank.

Kategorie "Podnikatelské úvěry" - 1. místo: ECO-Energy
GE Money je součástí celosvětové iniciativy skupiny General Electric Ecomagination, která podporuje zlepšení životního prostředí a využití obnovitelných zdrojů energie. GE Money Bank se proto specializuje na ekologicky šetrné projekty vedoucí k energetickým úsporám a využití obnovitelných energetických zdrojů.
Jedná se zejména o:

  • bioplynové stanice
  • zpracování biomasy
  • výstavbu a rekonstrukci vodních elektráren výstavbu fotovoltaických elektráren
  • a další energii šetřící projekty.

Financování až do 100 % investičních nákladů, doba splatnosti úvěrů až 15 let.

Kategorie "Podnikatelské úvěry" - 2. místo: Podnikatelský úvěr Renovace Plus
Společenství vlastníků a bytová družstva mohou při financování rekonstrukce a modernizace bytových domů využít vylepšený úvěr Renovace Plus od GE Money Bank, oceněný Zlatou korunou jako nejlepší podnikatelský úvěr již v roce 2008. Lze ho získat i bez zajištění a jeho maximální výše závisí na individuálních potřebách žadatele. Renovace Plus umožňuje financovat i 100 % plánované investice s rozložením splátek až na dobu 30 let. 15 % prostředků lze navíc čerpat bez prokázání účelu. Výdaje spojené s rekonstrukcí GE Money Bank proplácí až rok zpětně. Renovaci Plus lze použít i pro nákup bytového domu od města nebo obce.

Kategorie "Úvěry" - 3. místo: Konsolidace půjček
GE Money Bank je první z velkých bank, která Konsolidaci půjček v České republice nabídla. Zájemci umožňuje sloučení všech jeho úvěrů do jediného s menší měsíční splátkou. Cílem konsolidace je tak snížit zátěž spojenou se splácením několika půjček najednou a zpřehlednit finanční situaci. Vyřízení splacení půjček u ostatních finančních institucí poskytuje GE Money Bank zdarma. Konsolidace půjček je určena jak pro stávající klienty GE Money Bank, tak pro zájemce se závazky v jiných peněžních ústavech a splátkových společnostech. Kromě spotřebitelských úvěrů a úvěrů od splátkových společností lze konsolidovat také úvěry čerpané prostřednictvím kreditních a splátkových karet nebo kontokorenty. U nezajištěné Konsolidace půjček od GE Money Bank je možné refinancování úvěrů v celkové hodnotě 30 až 300 000 Kč. Pokud má klient všechny potřebné dokumenty s sebou, je možné konsolidaci vyřídit na počkání během jedné schůzky s bankéřem, která netrvá déle než 40 minut.

Klientům, kteří vlastní nemovitost, GE Money Bank nabízí zajištěnou Konsolidaci půjček. Takto lze refinancovat úvěry až v hodnotě 1,5 milionu Kč a prodloužit si dobu splatnosti až na 30 let. Klient může konsolidovat své stávající úvěry a navíc požádat o hypotéku. Podstatný rozdíl oproti nezajištěné Konsolidaci půjček je také v úrokové sazbě, protože zajištění nemovitostí poskytuje bance vyšší garance splacení úvěru. S Konsolidací půjček zajištěnou nemovitostí je možné refinancovat hypotéky, spotřebitelské půjčky a úvěry čerpané prostřednictvím kreditních a splátkových karet nebo kontokorenty.


Cena veřejnosti Zlatá koruna 2009: Internet Banka
Internet Banka umožňuje kontrolu zůstatků na účtech vedených GE Money Bank, zobrazení přehledu transakcí, zadávání jednorázových i trvalých platebních příkazů a uskutečnění tzv. rychlých plateb: snadné zopakování jednorázového platebního příkazu. Klienti mají možnost dobíjet pomocí Internet Banky mobilní telefon či si nechat zasílat informační SMS o stavu a pohybu na svém účtu. Tento produkt reaguje na zájem klientů o využívání služeb přímého bankovnictví a jeho nespornou výhodou je snadné ovládání: přesto, že se jedná o sofistikovanou bankovní službu, je Internet Banka z hlediska ovládání velmi jednoduchá

GE Money Bank v letošním roce představila novou grafickou podobu internetového bankovnictví s přehlednějším uživatelským prostředím, snadnějším ovládáním a praktickou nápovědou. Klienti mohou využívat jedinečnou aplikaci GE Money Manager na správu osobních financí, která pracuje přímo s položkami účtu a umožňuje třídit příchozí a předchozí platby do různých kategorií. Aplikace nabízí také tyto činnosti v přehledných grafech a tabulkách. Uživatelé internetového bankovnictví GE Money Bank si mohou rovněž nastavit vzhled a strukturu stránek podle svých potřeb nebo získat oblíbenou Expres půjčku přes internet.


Milan Kříž
tiskový mluvčí GE Money Bank