GE Money Bank za necelý rok zkonsolidovala půjčky v hodnotě přes 5,8 miliard

Za 10 měsíců od uvedení Konsolidace půjček má GE Money Bank více než 35 tisíc klientů, kterým zkonsolidovala půjčky v hodnotě vyšší než 5,8 miliard korun. Průměrná konsolidovaná částka neustále roste a v současnosti činí již 177 tisíc korun. Od června lze konsolidovat nově také půjčky čerpané prostřednictvím kreditních či úvěrových karet a kontokorentů.

„Před měsícem jsme výrazně rozšířili možnost konsolidace i na kreditní či úvěrové karty a kontokorenty, tedy nástroje, které umožňují opakované čerpání úvěru bez nutnosti o něj pokaždé znovu žádat. Od uvedení této novinky jsme zkonsolidovali 2 255 těchto opakovaných půjček v hodnotě téměř 50 milionů korun. Největší zájem je o konsolidaci u kreditních karet,“ uvedla Veronika Karlišová, manažerka spotřebitelských úvěrů GE Money Bank.

Nejúspěšnějším měsícem v tomto roce byl květen, kdy banka zkonsolidovala půjčky v hodnotě přesahující 864 milionů korun. Průměrná konsolidovaná částka vzrostla v období od září do června o více než 27 %.

Konsolidace půjček zákazníkům umožňuje sloučit všechny jejich půjčky do jedné s nižší měsíční splátkou. Termín i délku splácení si klient volí podle vlastních možností a preferencí. GE Money Bank navíc zdarma nabízí vyřízení veškeré administrativy spojené s předčasným splacením úvěrových produktů u jiných bank. U nezajištěné Konsolidace půjček od GE Money Bank je možné refinancování úvěrů v celkové hodnotě 30 až 250 tisíc korun.

Hlavní výhody konsolidace půjček:

· Sloučením všech závazků klienta do jednoho úvěru se sníží celkové měsíční výdaje
· Poskytnutí výhodnější úrokové sazby než je úroková sazba původních úvěrových produktů
· Díky snížení celkových měsíčních výdajů může klient získat další hotovost, kterou může použít podle svých potřeb
· Vyřízení splacení všech závazků v ostatních bankách i splátkových společnostech zdarma
· Možnost zvolit si datum splátky dle individuálních preferencí
· Možnost zvolit si délku splácení od 24 měsíců až do 120 měsíců

Klienti mají samozřejmě možnost sjednat si pojištění schopnosti splácet.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank