GE Money Bank přichází s kreditní kartou pro podnikatele a kontokorentem Mini Flexi Business

Nové produkty jsou díky svým parametrům dostupné i začínajícím podnikatelům

GE Money Bank rozšířila svou nabídku pro podnikatelské subjekty. Od května nově nabízí kreditní kartu pro podnikatele MoneyCard Business a kontokorentní úvěr Mini Flexi Business s parametry, které je činí dostupnými i pro začínající podnikatele. Oba produkty jsou nastaveny tak, aby co nejlépe odpovídaly požadavkům a přáním, které začínající podnikatelé vyjádřili v průzkumech.

„Segment malých a středních podniků považujeme dlouhodobě za klíčový. Uvědomujeme si také, že zejména začínající podnikatelé potřebují k podpoře podnikání úvěry, které je však bez delší podnikatelské historie obtížné získat. Proto jsme také parametry obou květnových novinek nastavili tak, aby byly dostupné i začínajícím podnikatelům,“ řekl Radomil Štumpa, ředitel komerčního bankovnictví GE Money Bank.

Z průzkumu GE Money Bank a z dat, jež má k dispozici, vyplývají hlavní charakteristiky a potřeby českých začínajících podnikatelů. „Celkem 80 % z nich má roční obrat do 200 tisíc Kč a 95 % podniká samo bez zaměstnanců. Tomu odpovídají i jejich finanční požadavky, když preferují menší částky než velké firmy, ale velký důraz kladou na flexibilitu a malou administrativní náročnost,“ upřesnil Radomil Štumpa.

MoneyCard Business

Z průzkumu vyplynulo, že téměř polovina oslovených podnikatelů má zájem o kreditní kartu. Z těch, kteří mají o kreditní kartu zájem, 41 % chce úvěr splatit v bezúročném období, 55 % oslovených předpokládá platby u obchodníka a zároveň výběr z bankomatu. Celkem 43 % oslovených živnostníků požaduje výši rámce do 50 tisíc Kč a dalších 21 % do 100 tisíc Kč.

„Kromě flexibility je důležitým parametrem kreditní karty také dostupnost - získat ji mohou podnikatelé, kteří podnikají alespoň tři měsíce. K získání karty navíc není potřeba mít běžný účet u GE Money Bank,“ zdůraznil Radomil Štumpa. „Unikátní je zejména možnost zvolit si ze dvou variant poplatků - buď nižší poplatek za vedení, nebo úroková sazba jen 1,08 % měsíčně. Klient si zvolí sám podle toho, jak chce kartu využívat.“

Nová kreditní karta pro podnikatele MoneyCard Business je velmi flexibilním finančním nástrojem. Pro podnikatele představuje rezervu až 75 tisíc Kč, kterou mají kdykoli k dispozici. Karta má bezúročné období v délce 50 dnů, pokud tedy klient v této době částku splatí, není mu nijak úročena. GE Money Bank kartu nabízí v embosované (MasterCard) i elektronické (Maestro) variantě.

Parametry MoneyCard Business:
· Úvěrový rámec 5 000 Kč - 75 000 Kč
· Měsíční úroková sazba již od 1,08 %
· Úroky i poplatky lze zahrnout do daňového základu
· Dostupnost již po třech měsících podnikání
· Ke kartě je automaticky cestovní a úrazové pojištění, lze zřídit také další doplňkové služby

Kontokorentní úvěr Mini Flexi Business

Průzkumem potřeb začínajících podnikatelů GE Money Bank zjistila, že 85 % respondentů chce kontokorentní úvěr s limitem do 50 tisíc Kč a 52 % respondentů si chce kontokorent otevřít současně s bankovním účtem a nepředkládat více dokladů.

„Mini Flexi Business je produkt ušitý na míru pro začínající podnikatele - bez zbytečné administrativy mohou získat až 100 000 Kč. Produkt lze uzavřít přímo spolu s otevřením Konta Genius Business. Kontokorent dokáže pružně reagovat a růst spolu s firmou - lze jej tak každé tři měsíce navyšovat,“ řekl Radomil Štumpa.

Parametry Mini Flexi Business
· Kontokorent určený podnikatelům-živnostníkům, kteří právě zahájili svou podnikatelskou činnost, ale i těm, kteří podnikají méně než 12 měsíců a nemají tak zatím daňové přiznání
· Úvěr od 5 000 až do 100 000 Kč
· Úvěry ve výši 5 000 nebo 10 000 Kč lze uzavřít jako součást Konta Genius Business
· Úroky i poplatky lze zahrnout do daňového základu
· Výši kontokorentního rámce (Flexi limit) lze navýšit každé 3 měsíce

* * *
GE Money Bank si v segmentu malých a středních firem udržuje přední pozici především v oblasti automatických úvěrů, tedy automaticky schvalovaných komerčních úvěrů, které jsou poskytovány prostřednictvím sítě bankovních poboček. Jen v prvním čtvrtletí poskytla GE Money Bank tyto úvěry v objemu 352 mil. Kč a zaznamenala tak meziroční nárůst o 275 %.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank