GE Money Bank potvrzuje dynamický růst i během třetího čtvrtletí

Vklady klientů dosáhly více než 50 mld. Kč, objem úvěrů se meziročně zvýšil o více než 21 %

GE Money Bank pokračuje v dynamickém růstu, a to zejména zásluhou silného postavení na úvěrovém trhu. Objem poskytnutých úvěrů se meziročně zvýšil o 21 % a dosáhl téměř 61 mld. Kč. Bilanční suma banky poprvé přesáhla 70 miliard Kč. GE Money Bank také vykázala silný růst klientských vkladů o 10 % na více než 50 mld. Kč. Čistý zisk k 30. září 2006 činil téměř 2,1 miliardy Kč. Jde o výsledky podle českých účetních standardů.

„Podařilo se nám potvrdit výborné výsledky z prvního pololetí letošního roku. Velice silné postavení máme v rámci úvěrových produktů, jejichž objem se nám podařil meziročně navýšit o téměř 11 miliard Kč. Do výsledku se promítá naše nabídka Akční hity, a také nové úvěrové produkty pro podnikatele. Minulý měsíc jsme navíc rozšířili portfolio produktů o Konsolidaci půjček,“ řekl Pieter van Groos, generální ředitel GE Money Bank a Country Manager GE Money pro ČR a SR.

I nadále GE Money Bank posiluje v oblasti úvěrových produktů. Objem poskytnutých úvěrů se k 30. září 2006 meziročně zvýšil o více než 21 % a překročil sumu 60 miliard Kč. Portfolio se skládá především z oblíbených neúčelových úvěrů Expres půjčka, úvěrů pro podnikání a hypoték. Podnikatelům nabídla GE Money Bank úvěr Universal Business a v rámci hypotečních úvěrů banka v létě představila nabídku Akční hity a nový produkt HypoExpres.

„V souladu s hodnotami značky GE Money, kterými jsou snadnost, flexibilita, rychlost a dostupnost, jsme letos představili řadu inovativních produktů a služeb. O jejich kvalitě hovoří nejen vysoký zájem mezi našimi 850 tisíci klienty, ale také tři umístění v rámci ocenění MasterCard Banka roku 2006,“ komentoval výsledky Pieter van Groos.

Objem portfolia hypoték se meziročně vzrostl o 36 % na částku 13 mld. Kč. K poslednímu zářijovému dni měla GE Money Bank v portfoliu 13 194 smluv (nárůst o 27 %). K dosaženému výsledku přispěla nabídka hypoték s akční úrokovou sazbou a nový inovativní produkt HypoExpres, v rámci kterého banka klientovi schválí výši hypotéky do 3 hodin. Kromě klasických hypoték zaznamenala GE Money Bank také zvýšený zájem o získání amerických hypoték Grande.

Obliba neúčelových úvěrů Expres půjčka neopadla ani ve třetím čtvrtletí letošního roku. Portfolio těchto úvěrů dosáhlo k poslednímu září téměř 23 miliard Kč, což v meziročním srovnání představuje navýšení o 23 %. Tento výsledek se projevil i v počtu Expres úvěrů, když došlo růstu o 12 % (na 520 485 úvěrů).

V rámci úvěrů určených podnikatelům a firmám pokračovala GE Money Bank v rozšiřování nabídky svých produktů. Představila úvěr Universal Business vhodný především pro začínající podnikatele. Úvěr až do výše 5 milionů korun se splatností až 20 let, lze získat již na základě jednoho daňového přiznání, specifické profese dokonce již jako začínající podnikatelé.

Ve třetím čtvrtletí také pokračoval růst objemu vkladů klientů. Zvýšilo se především množství prostředků uložených na běžných účtech, a sice o 14 % na 37 mld. Kč. Celkové vklady klientů u GE Money Bank dosáhly sumy převyšující 50 miliard Kč (nárůst o 10 %).

Počet klientů GE Money Bank dosáhl k 30. září 2006 počtu 849 752 (meziroční nárůst o 7 %). Klienti měli u banky zřízeno 1 000 236 depozitních účtů, z čehož je více než 900 tisíc účtů retailových klientů.

Celkový počet uživatelů přímého bankovnictví ke konci třetího čtvrtletí činil 478 006. Meziročně vzrostl zejména počet uživatelů Internet Banky. Na konci třetího čtvrtletí využívalo Internet Banku více než 250 000 klientů banky, což je o 12 % více než před rokem.

Loni v srpnu byla GE Money Bank první bankou v České republice, která svým klientům nabídla elektronické výpisy (eVýpis) plnohodnotně nahrazující klasické tištěné výpisy. Během prvního roku fungování si eVýpis zřídilo 31 624 klientů banky.

Bilanční suma poprvé přesáhla hranici 70 miliard Kč a poslední zářijový den její hodnota činila 70,6 mld. Kč. Ke stejnému dni GE Money Bank vykázala kapitálovou přiměřenost ve výši 24,81 %.

Čistý zisk GE Money Bank dosáhl za první tři čtvrtletí roku 2006 hodnoty téměř 2,1 mld. Kč, což oproti loňskému roku představuje zvýšení o 7,4 %. Za dosaženým výsledkem stojí především dynamický růst v oblasti úvěrových produktů.

 

 

 

 


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank