GE Money Bank poskytla předvánoční spotřebitelské úvěry v hodnotě 3,6 mld. Kč

Na konci letošního roku GE Money Bank zaznamenala zvýšený zájem o neúčelové spotřebitelské úvěry Expres půjčka. Od října do prosince, kdy probíhala speciální nabídka Půjčky v akci, GE Money Bank poskytla úvěry v celkové hodnotě 3,608 mld. Kč, což představuje 14% nárůst oproti stejnému období loňského roku. V rámci časově omezené kampaně banka nabízela nižší úrokovou sazbu a prodlouženou dobu splatnosti na 84 měsíců.

Zvýšená poptávka po Expres půjčkách se netýká pouze posledního čtvrtletí, ale celého roku 2006. Počet nových Expres půjček dosáhl během 12 měsíců uplynulého roku počtu necelých 190 000, přičemž jejich hodnota se zvýšila oproti roku 2005 z 10,9 mld. na 12,1 miliardy Kč. To představuje meziroční nárůst o 11 %. Nejúspěšnějšími měsíci roku 2006 byly říjen a listopad, kdy GE Money Bank poskytla měsíčně více než 20 000 nových úvěrů.

„Zájem o Expres půjčku mezi klienty rok od roku dynamicky roste, a to nejen před Vánocemi, ale v průběhu celého roku. Díky svým parametrům je Expres půjčka stále rozšířenější a dnes ji využívá více než 300 000 klientů banky,“ řekla Veronika Karlišová, manažerka spotřebitelských úvěrů GE Money Bank. . „Kromě speciální jarní a podzimní kampaně na Expres půjčku jsme loni představili revoluční novinku v podobě Konsolidace půjček. GE Money Bank byla první velkou bankou, která možnost konsolidovat úvěry na českém trhu nabídla a dosavadní vývoj nám potvrdil, že podobný produkt na trhu výrazně chyběl,“ dodala Veronika Karlišová.

Podzimní kampaň GE Money Bank na Půjčky v akci byla omezena pro období od 8. září do 31. prosince 2006. Během této doby banka garantovala sníženou měsíční splátku pro úvěry v hodnotě 50, 75 a 90 tisíc Kč. GE Money Bank se rozhodla u těchto půjček snížit úrokovou sazbu a zároveň prodloužit dobu splatnosti až na 84 měsíců. Měsíční splátka se tak snižuje o 100 Kč (u půjčky 50 000 Kč), 166 Kč (u půjčky 75 000 Kč) a 200 Kč v případě půjčky v hodnotě 90 000 Kč.

Expres půjčka je neúčelový úvěr, u kterého GE Money Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí rozhodne banka na počkání – průměrně do 2 minut, do dalších 5 minut již má klient peníze na účtu. Prostřednictvím Expres půjčky si mohou klienti půjčit 30 až 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si mohou standardně zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50, 60 a 72 měsíců.

O poskytnutí Expres půjčky mohou jak klienti GE Money Bank, tak i všichni ostatní požádat nejen na všech než 209 obchodních místech banky, ale také online prostřednictvím internetu. Díky jednoduchému formuláři na adrese www.exprespujcka.cz je žádost o půjčku i rozhodnutí o ní otázkou několika minut. Dostupnosti Expres půjčky pomáhá také telefonní linka 844 844 844, na níž mohou zájemci o úvěr předběžně zjistit, zda oni osobně mohou úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou.

Lze o ni také požádat prostřednictvím téměř 500 bankomatů GE Money Bank. Na nich je klientům k dispozici služba Infolimit, která je informuje o tom, kolik peněz jim může banka okamžitě půjčit prostřednictvím Expres půjčky, kontokorentu Flexikredit a kreditní karty MoneyCard. Pokud klient zadá své telefonní číslo, kontaktuje jej nejpozději další pracovní den bankéř GE Money Bank a dohodne s ním vše potřebné. Tento způsob kontaktu mohou využít i zájemci o úvěr, kteří nejsou klienty GE Money Bank.

Eva Chaloupková, tisková mluvčí GE Money Bank