GE Money Bank pokračuje ve snižování úrokových sazeb hypoték


S platností od 23. února 2005 snížila GE Money Bank o 0,2 procentního bodu úrokové sazby u hypotéky Standard s tříletou a pětiletou fixací. Hypotéku Standard tak nyní mohou klienti získat již se sazbou 3,89 % s tříletou fixací a sazbou 4,29 % s pětiletou fixací.

„Sazby s tříletou a pětiletou fixací jsme snižovali již počátkem února a nyní v tomto trendu pokračujeme. Například u hypotéky Standard ve výši 3 milionů korun se splatností 10 let klient ušetří 290 Kč měsíčně. V současnosti nabízí GE Money Bank u hypoték jedny z nejnižších úrokových sazeb na trhu,“ řekl manažer hypoték GE Money Bank Stanislav Rokos. „Nabízíme navíc pouze garantované sazby. Jejich výše je vždy odvozena pouze dle typu hypotéky, výše úvěru a délky fixace. Klient díky tomu ihned ví, jakou sazbu mu nabízíme,“ dodal Stanislav Rokos.

Díky snížení sazeb se stala hypotéka od GE Money Bank opět dostupnější. Počátkem února navíc banka představila další zlepšení zaměřená zejména na zjednodušení a zrychlení procesu sjednávání hypotečního úvěru. Pro klienty tak je nyní uzavření smlouvy a čerpání i vedení hypotéky snazší, rychlejší a flexibilnější. GE Money Bank zjednodušila žádost i smlouvu o úvěru, požaduje o pětinu méně dokladů než dříve a k lepší orientaci klientů poslouží také snadné návody, které jsou klientům sestaveny na míru dle jejich potřeb. Zjednodušily se zároveň i podmínky čerpání úvěru.

GE Money Bank poskytuje hypotéky klientům od 18 do 65 let s možností splácení hypotéky až do 70 let věku klienta. Věk posuzuje podle nejmladšího samostatně výdělečného účastníka hypotečního úvěru. To pomáhá především mladším lidem s nižšími příjmy, kterým pomáhají se splácením hypotéky rodiče. Díky tomuto postupu mohou totiž zvolit delší dobu splatnosti a mají tak nižší měsíční splátky.

GE Money Bank umožňuje klientům zafixovat si úrokové sazby na jeden rok, tři roky a pět let (kromě 1leté fixace u produktu Optimum), okamžitě znát konečnou cenu a velmi snadno si vybrat hypotéku, která odpovídá jejich potřebám. GE Money Bank jako první z bank na českém trhu přistupuje ke všem klientům zcela transparentně při stanovení všech hypotečních úrokových sazeb. Hypotéky na financování koupě či rekonstrukce družstevních bytů a rekreačních chalup poskytuje banka za standardních podmínek, tedy bez jakéhokoliv navyšování úrokových sazeb či poplatků.

Hypotéka Premium je určena zejména pro klienty, kteří mají zájem o střední a větší hypotéky. Tuto hypotéku získají klienti zdarma - bez poplatku za uzavření a přitom s garantovanými sazbami, které patří k nejnižším na trhu.

U hypotéky Optimum klienti neplatí žádné poplatky za zpracování úvěru, ani za vedení úvěrového účtu. Veškeré náklady na hypotéku Optimum jsou plně daňově odpočitatelné. V úrokové sazbě hypotéky Optimum je již zahrnuto zvolené životní pojištění. Klient GE Money Bank si může zvolit mezi dvěma základními typy pojištění, která kryjí následující rizika:

A) Životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity a úmrtí.
B) Životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity, a úmrtí včetně pojištění při ztrátě zaměstnání.

Eva Chaloupková,
manažerka komunikace GE Money Bank