GE Money Bank má již 703 tisíce retailových klientů

15. 8. 2005
MONETA Money Bank


V průběhu prvního pololetí výrazně rostl zájem klientů jak o úvěrové, tak o depozitní produkty GE Money Bank. V prvních šesti měsících roku poskytla banka více než 90 tisíc nových Expres půjček v objemu téměř 5,2 miliardy Kč. Banka v tomto období také otevřela téměř 50 tisíc nových běžných účtů, z toho 70 % představovala flexibilní Konta Genius. Celkový počet retailových klientů se meziročně zvýšil o 24 % na 703 tisíce.

Ke 30. červnu se meziročně zvýšilo portfolio Expres půjček o 35 % na 15,2 miliardy Kč. Celkem GE Money Bank v prvních šesti měsících poskytla 90 tisíc nových půjček v objemu téměř 5,2 miliardy Kč.

„Expres půjčka je rychlá a dostupná. Pokud žadatel přinese podklady, trvá schválení průměrně dvě minuty, za dalších pět minut má již peníze na účtu. Jsme zároveň jediná banka, která umožňuje požádat o úvěr prostřednictvím bankomatů,“ řekl ředitel retailového bankovnictví GE Money Bank Jan Rollo.

Dynamicky v prvním pololetí rostl také zájem klientů o využívání kontokorentního úvěru Flexikredit. V průběhu prvních šesti měsíců otevřela banka více než 21 tisíc nových kontokorentních úvěrů. Celkové portfolio představovalo ke konci června 1,6 miliardy Kč, tedy o 12 % více než na konci června 2004.

Výrazně se v prvním pololetí dařilo Kontu Genius. V uplynulém pololetí si klienti zřídili celkem 49 869 nových běžných účtů. Více než 70 % bylo přitom zřízeno jako součást flexibilního konta Genius. Hlavním rysem Konta Genius oproti běžným balíčkovým produktům je to, že si klient k běžnému účtu vybírá z nabídky služeb a produktů jen ty, které chce - žádné mu banka nepředepisuje. Sestaví si tak své konto jako stavebnici. Stejně tak poplatky - klient platí jen za to, co používá a má možnost kdykoli si zdarma produkty měnit, přidávat či odebírat.

„Flexibilní Konto Genius jsme představili v rámci lednového re-brandingu a setkalo se s velkým zájmem,“ podotkl Jan Rollo. „Nejoblíbenějšími produkty, které si klienti volí v rámci Konta Genius k běžnému účtu jsou nástroje přímého bankovnictví, platební karty a kontokorent Flexikredit,“ dodal Jan Rollo.

* * *

Konto Genius má stavebnicový charakter. V rámci nastavení Genia si klient může vybrat k běžnému účtu dvě až šest služeb, které mu nejvíce vyhovují, GE Money Bank mu žádnou nepředepisuje - klient si tak může sestavit „konto na míru“. Poplatek za správu je nižší, než kdyby si zřizoval služby jednotlivě. Za variantu Genia se dvěmi službami zaplatí klient 79 Kč za měsíc, za každou další službu si pak připlatí 20 Kč měsíčně. Hlavní výhodou Genia je možnost kdykoli a zdarma si služby a produkty přidávat, odebírat či měnit - konto se tak rychle a flexibilně přizpůsobuje měnícím se klientovým potřebám.

Klienti si mohou k běžnému účtu (s výpisem zasílaným měsíčně poštou) vybrat z těchto produktů a služeb: Platební karty (elektronická mezinárodní karta Maestro, embosovaná mezinárodní karta MasterCard Standard, karta pro platby na internetu MasterCard Internet), Kontokorentní úvěr Flexikredit umožňující povolené přečerpání běžného účtu, Nástroje přímého bankovnictví (Internet Banka, Mobil Banka, Telefon Banka) a Spořící účet - účet k běžnému účtu, na který si klient může odkládat momentálně nevyužívané finanční prostředky.

Klientům je navíc zdarma k dispozici unikátní služba Infolimit. Jejím prostřednictvím může klient zjistit, kolik peněz mu GE Money Bank právě nabízí prostřednictvím kontokorentu Flexikredit, Expres půjčky a kreditní karty MoneyCard. Již dříve mohli klienti tuto informaci zjistit na výpisu z účtu, na obchodním místě nebo prostřednictvím kanálů přímého bankovnictví. Nyní je tato služba k dispozici i na všech bankomatech GE Money Bank.

Expres půjčka je neúčelový úvěr, u kterého GE Money Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí rozhodne banka na počkání - průměrně dvě minuty, do 5 minut již má klient peníze na účtu. Prostřednictvím Expres půjčky si mohou klienti půjčit 30 až 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si mohou zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50, 60 a 72 měsíců.

Od 20. července GE Money Bank rozšířila služby spojené s Expres půjčkou. Klientům, kteří již Expres splácí, se nově nabízí možnost doplnit svůj úvěr do původní výše - mohou si půjčit částku, kterou již splatili a platit stále jednu splátku, na kterou byli zvyklí. Další inovací je možnost zvolit si u nových Expres půjček datum pravidelných splátek.


Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Bank

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5