GE Money Bank již zkonsolidovala úvěry v hodnotě téměř 3 miliardy Kč

O Konsolidaci půjček od GE Money Bank je velký zájem. Od září loňského roku do konce února 2007, tedy za prvních šest měsíců od uvedení této novinky na trh, banka zkonsolidovala půjčky v hodnotě necelé 3 mld. Kč pro téměř 20 000 zájemců. Průměrná financovaná částka je 152 000 Kč. Vyřízení splacení půjček v ostatních bankách nebo splátkových společnostech uvedla na trh GE Money Bank loni v září jako první z velkých bank. Konsolidaci půjček nabízí GE Money Bank všem klientům zdarma.

Výhodou pro zákazníka není jen spojení všech půjček do jedné, ale také výrazně nižší výsledná měsíční splátka, takže lidé šetří svůj rodinný rozpočet. GE Money Bank se navíc postará o kompletní vyřízení administrativy spojené s předčasným splacením všech půjček zákazníka (na rozdíl od jiných bankovních ústavů). Zákazník tak při jedné schůzce podepíše dokumenty pouze v GE Money Bank a dále se již nemusí o nic starat. Tento servis je skutečně jedinečný, žádná z českých bank podobnou službu zákazníkům neposkytuje.

„Klienti, kteří si nechali od GE Money Bank zkonsolidovat své půjčky, na produktu oceňují především ulehčení a zpřehlednění své finanční situace a možnost nově nastavit výši měsíčních splátek dle aktuálních preferencí a potřeb. Další velkou výhodou, je i to, že GE Money Bank se zdarma postará o vyřízení veškeré administrativy spojené s předčasným splacením všech půjček klientů,“ uvedla Veronika Karlišová, manažerka spotřebitelských úvěrů GE Money Bank. „Do budoucna se bude zájem o Konsolidaci půjček od GE Money Bank i nadále zvyšovat a očekáváme, že do konce roku 2007 využije této služby dalších 40 tisíc zákazníků,“ dodala Veronika Karlišová.

Nejúspěšnějším měsícem byl doposud z pohledu Konsolidace půjček listopad loňského roku. Během tohoto měsíce dosáhl objem konsolidovaných úvěrů sumy téměř 890 milionů korun. Naproti tomu průměrná financovaná částka zůstávala v průběhu prvních měsíců fungování téměř neměnná a její hodnota se pohybuje kolem 152 000 Kč. Noví klienti mohou konsolidovat úvěry v hodnotě 30 až 150 tisíc Kč, pro stávající klienty GE Money Bank je maximální částka 200 000 korun.

V současnosti GE Money Bank umožňuje konsolidovat všechny neúčelové bankovní úvěry s pravidelnými měsíčními splátkami a všechny jednorázové úvěry u vybraných splátkových společností. Klienti mají též možnost v rámci Konsolidace půjček získat další volné finanční prostředky, které mohou použít na cokoliv - například na splacení jakýchkoliv dalších závazků (kreditních karet, kontokorentů, půjček od známých apod.)

Hlavní výhody konsolidace půjček:
· Sloučení všech splátek pouze do jedné a nižší
· Kompletní vyřízení splacení úvěrů v ostatních bankách zdarma (tuto službu žádná z českých bank zákazníkům neposkytuje)
· Stačí pouze prokázat svou totožnost a na počkání banka navrhne možné varianty konsolidace
· Možnost zvolit si datum splátky dle individuálních preferencí
· Pro klienty s dostatečným příjmem je možno navýšit stávající výši úvěru

Pokud se klient rozhodne u GE Money Bank konsolidovat své úvěry, stačí mu na pobočku přinést občanský průkaz a další průkaz totožnosti (řidičský průkaz, pas, rodný list), potvrzení
o výši příjmu a smluvní dokumentaci k úvěrům, které chce konsolidovat, tedy smlouvy o bankovních či splátkových úvěrech. Noví klienti předloží ještě doklad pro ověření adresy (např. SIPO, vyúčtování za telefon atd.).

V rámci schůzky s osobním bankéřem je klientovi předloženo několik variant konsolidace, ze kterých si klient vybere tu, která nejlépe vyhovuje jeho požadavkům. Poté s ním banka podepíše Smlouvu o konsolidaci. Pokud má klient všechny potřebné dokumenty s sebou, je možné celou konsolidaci vyřídit na počkání během jedné schůzky s bankéřem, která netrvá déle než 40 minut.

Pro klienty je samozřejmě k dispozici možnost sjednat si pojištění schopnosti splácet. Klient je pojištěn od data čerpání úvěru až do jeho splacení.

Na Konsolidaci půjček navazují i další novinky, jako např. Refinancování hypoték - další prvek mobility pro klienty na bankovním trhu, které GE Money Bank v poslední době představila. Konsolidace od GE Money Bank jasně prokázala, že o refinancování je na českém trhu zájem a že český bankovní trh se ubírá podobným směrem jako vyspělé bankovní trhy.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank