GE Money Bank již poskytla retailové úvěry v objemu 30 mld. Kč

 

Celkový objem poskytnutých retailových úvěrů GE Money Bank přesáhl hranici v únoru tohoto roku 30 miliard korun. Více než polovina z této sumy připadala na spotřebitelské Expres půjčky, další významnou položku tvořily hypotéky, zbytek pak kontokorent Flexikredit.
Nejvýrazněji se na celkovém objemu poskytnutých úvěrů GE Money Bank podílela Expres půjčka, a to ve výši 17,5 miliardy korun. Portfolio hypoték představovalo 11 miliard korun, zbytek připadal na kontokorent Flexikredit.

„Výrazný růst portfolia potvrzuje správnost naší dlouhodobé orientace na rychlost, snadnost a dostupnost úvěrových produktů. Klienti očekávají, že úvěr pro ně nebude představovat zátěž časově ani administrativně - a to naše produkty v maximální možné míře splňují,“ řekl Jan Rollo, ředitel retailového bankovnictví GE Money Bank.

Výsledky potvrzují zvýšený zájem o úvěrové produkty GE Money Bank, zejména o neúčelovou Expres půjčku. Jen ke konci loňského roku poskytla banka Expres půjčky v hodnotě 17,219 miliardy korun, což byl v porovnání s koncem roku 2004 nárůst o 29 procent. Zájem o spotřebitelský úvěr podpořily v průběhu roku 2005 především nabídky Půjček v akci s nízkými garantovanými měsíčními splátkami a možností jejich odkladu až o 4 měsíce. Vyřízení půjčky pak usnadnila unikátní služba Infolimit, v rámci které lze požádat o Expres půjčku prostřednictvím bankomatu.

Zjednodušení a zrychlení procesu schvalování hypoték a spolu se snížením úrokových sazeb se pak projevilo i v zájmu o hypoteční produkty GE Money Bank. Portfolio hypotečních úvěrů v průběhu roku 2005 vzrostlo meziročně o 38,2 procenta.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank