GE Money Bank již poskytla Expres půjčky za více než 10 miliard Kč

Expres půjčka GE Money Bank zaznamenala výrazný nárůst zájmu klientů. V období od začátku roku do konce listopadu GE Money Bank již poskytla 176 804 Expres půjček. Celkový objem dosáhl 10,071 miliardy korun a meziročně vzrostl o 26 %. Tradiční předvánoční zájem o půjčku letos banka podpořila nejen nabídkou Půjčky v akci, ale také unikátní možností odkladu splátek bez úročení a soutěží o automobily Opel Astra.

„V období od počátku letošního roku do 31. listopadu 2005 si naši klienti v České republice zřídili 176 804 Expres půjček v celkovém objemu 10,071 miliardy korun, což představuje 26% nárůst objemu ve srovnání s loňským rokem. Navíc očekáváme dodatečný příliv klientů v souvislosti s tradičním nárůstem zájmu o úvěrové produkty v období předvánočních nákupů,“ řekla manažerka Expres půjčky GE Money Bank Veronika Karlišová. Celkové portfolio GE Money Bank tak v současnosti tvoří půjčky v hodnotě 17,041 mld. Kč. Oproti loňskému roku se jedná o 27% přírůstek celkového objemu úvěrů.

V současnosti mohou klienti sjednávat Expres půjčky za zvýhodněných podmínek. Kromě nabídky Půjčka v akci, v rámci níž mohou žadatelé získat Expres půjčku ve výši 50, 70 a 90 tisíc Kč se splatností 72 měsíců s garantovanými splátkami, totiž probíhají ještě dvě další akce - unikátní možnost odkladu splátek bez úročení a možnost vyhrát při sjednání Expres půjčky auto. Veronika Karlišová k tomu podotýká: „Zájem o Expres půjčku stimulují kromě Půjček v akci další dvě speciální akce. Je to především možnost bezúročně odložit splácení až o čtyři měsíce a také šance zapojit se do soutěže o auto, což nenabízí na českém trhu klientům žádná jiná banka.“

Možnost bezúročného odkladu splácení platí do konce letošního roku, automobily Opel Astra Classic II v ceně 344 900 Kč mohou vyhrát zákazníci, kteří uzavřou smlouvu s GE Money Bank o nové Expres půjčce v období od 24. října do 16. prosince.

Důležitou inovací, kterou banka představila již v červenci, je možnost volby data pravidelné splátky úvěru. Tuto možnost mají všichni klienti při uzavírání Expres půjčky, tedy nejen v rámci nabídky „Půjček v akci“. Klienti si díky tomu mohou nastavit takový termín, který např. navazuje na jejich pravidelný příjem na účet.

Důležitou vlastností Expres půjček je jejich dostupnost a snadnost získání. Požádat o půjčku lze nejen na 200 pobočkách GE Money Bank, ale i po telefonu, přes internet nebo z kteréhokoliv ze 373 bankomatů sítě GE Money Bank. Není potřeba žádného ručení ani dokládat účel půjčky. Po dodání dokladů se klient rozhodnutí o poskytnutí dozví v průměru během dvou minut.

* * *

Expres půjčka je neúčelový úvěr, u kterého GE Money Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí rozhodne banka na počkání - průměrně do 2 minut, do dalších 5 minut již má klient peníze na účtu. Prostřednictvím Expres půjčky si mohou klienti půjčit 30 až 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si mohou zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50, 60 a 72 měsíců.

Klientům, kteří již Expres splácí, banka nabízí možnost doplnit svůj úvěr do původní výše - mohou si půjčit částku, kterou již splatili a platit stále jednu splátku, na kterou byli zvyklí.

O poskytnutí Expres půjčky mohou jak klienti GE Money Bank, tak i všichni ostatní požádat nejen na 200 obchodních místech banky, ale také on-line prostřednictvím internetu. Díky jednoduchému formuláři na adrese www.exprespujcka.cz je žádost o půjčku i rozhodnutí o ní otázkou několika minut. Dostupnosti Expres půjčky pomáhá také telefonní linka 844 844 844, na níž mohou zájemci o úvěr předběžně zjistit, zda oni osobně mohou úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou.

Lze o ni také požádat prostřednictvím 373 bankomatů GE Money Bank. Na nich je klientům k dispozici služba Infolimit, která je informuje o tom, kolik peněz jim může banka okamžitě půjčit prostřednictvím Expres půjčky, kontokorentu Flexikredit a kreditní karty MoneyCard. Pokud klient zadá své telefonní číslo, kontaktuje jej nejpozději další pracovní den bankéř GE Money Bank a dohodne s ním vše potřebné. Tento způsob kontaktu mohou využít i zájemci o úvěr, kteří nejsou klienty GE Money Bank.

Klienti čerpající Expres půjčku si mohou sjednat pojištění schopnosti splácet. Klient je pojištěn od data čerpání úvěru až do jeho splacení.

RPSN nabídky Půjčky v akci činí u úvěru ve výši 50 tisíc Kč 14,03 % (s odkladem splátek 12,76 %), u 70 tisíc Kč 14,05 % (s odkladem splátek 12,77%) a u 90 tisíc Kč 14,05 % (s odkladem splátek 12,77 %). Roční úroková sazba činí 12,8 % p.a.


Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Bank