GE Money Bank hlásí za minulý rok 24% nárůst objemu zemědělských úvěrů

GE Money Bank upevnila v loňském roce svou pozici lídra ve financování zemědělství, když navýšila celkový objem zemědělských úvěrů o 24 %. V tomto sektoru se jí podařilo růst jako jediné z českých bank. K úspěchu GE Money Bank přispěly především úvěry na bioplynové stanice a zemědělskou techniku. Potvrdil se přitom také význam poradenské služby EU Servis, která pomáhá žadatelům o dotační podporu zvýšit šanci na úspěch.

„Za loňským vyšším zájmem zemědělců o naše produkty vidíme především komplexnost nabídky. Jako již tradičně jsme zaznamenali velký nárůst u zemědělské techniky, kde jsme zvýšili objem nových úvěrů o 26 %, konkrétně šlo o 1,6 miliardy. Výborný 17% růst jsme však viděli i v případě úvěrů na půdu,“ říká Mojmír Severin, ředitel sektoru zemědělství a ekoenergie GE Money Bank. „Téměř 100% meziroční nárůst nových úvěrů ve výši 2,2 miliardy jsme zaznamenali u investic do bioplynových stanic. Přestože u nich letos už nelze očekávat podobný vývoj, již nyní evidujeme zájem o tento typ investic. Klienti se na nás obracejí hlavně díky našim zkušenostem a ucelené nabídce služeb, kterou jim můžeme poskytnout,“ dodává Mojmír Severin.

V oblasti ekoenergií zafinancovala GE Money Bank již přes 200 projektů, z toho více než 100 připadá na bioplynové stanice. Instalovaný výkon těchto bioplynek je přes 68 MW a vystačil by k zásobování energií všech domácností města Brna. S financováním jejich výstavby GE Money Bank začala jako jedna z prvních bank a s třetinou financovaných zařízení je lídrem na trhu. Stejně to ostatně platí i u celkového portfolia zemědělských úvěrů. Se 14,7 miliardami v zemědělských úvěrech za rok 2012 zaujímá GE Money Bank více než 35% podíl trhu (oproti 2011 +1,6 %).

Data za loňský rok potvrzují také význam služby EU Servis. Navzdory nižšímu objemu alokovaných prostředků v jednotlivých investičních záměrech zaznamenala banka nárůst využívání této služby. Hlavním argumentem pro zemědělce je přitom komplexní dotační i finanční poradenství pod jednou střechou. Využití služby EU Servis při žádosti o dotaci podnikatelům navíc výrazně zvyšuje šanci na úspěch. GE Money Bank má zkušenosti s podáním více než 1200 projektů o celkovém objemu investic 8,2 miliardy korun. Další nespornou výhodou je také osvědčená spolupráce banky s renomovanou společností Agroteam CZ.

Podpora sektoru zemědělství patří k prioritám GE Money Bank. Proto také banka připravila k aktuálnímu březnovému poslednímu kolu příjmu žádostí o dotace z Programu rozvoje venkova semináře v osmi městech. Zaměří se například na to, jak se pomocí dotace připravit na zrušení mléčných kvót v roce 2015. Později na jaře pak GE Money Bank chystá konferenci k nové koncepci zemědělství. Na ni naváže v srpnu během mezinárodní výstavy Země živitelka, kde se navíc zemědělci mohou těšit na akční nabídku financování zemědělských strojů.

Pavel Zúbek,
tiskový mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Pavel Zúbek, mobil: +420 725 420 107, tel.: +420 224 442 120, e-mail: pavel.zubek@ge.com