GE Money Bank daruje 484 700 korun Českému výboru pro UNICEF

Praha
26. března 2009

GE Money Bank Českému výboru pro UNICEF předala šek na 484 700 korun. Peníze jsou určeny na program Nezávadná voda, jehož cílem je umožnit dětem v rozvojových zemích přístup k pitné vodě. GE Money Bank projekt podporuje od května loňského roku, a to formou padesátikorunových příspěvků za každé jednotlivé konto Dětský Genius, který si u ní klienti založí. Jen za 8 měsíců uplynulého roku banka otevřela 9 694 těchto kont. 484 700 korun, které se díky tomu podařilo vybrat, postačí například na vyčištění 45 milionů litrů vody v krizových oblastech. Podpora projektu Nezávadná voda ze strany GE Money Bank bude pokračovat i v roce letošním.

„Za 9 694 kont Dětský Genius založených v roce 2008 daruje GE Money Bank 484 700 korun Českému výboru pro UNICEF. Finanční prostředky plynou na program Nezávadná voda, jehož cílem je umožnit dětem z rozvojových zemí přístup k pitné vodě,“ řekl Peter Herbert, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank. „Tato částka by pokryla vyčištění přibližně 45 milionů litrů vody, což znamená ochranu až 150 tisíc dětí před nemocemi přenášenými vodou. Finanční dar předáváme také jménem našich klientů, kteří si konto Dětský Genius natolik oblíbili, že částka pro Český výbor pro UNICEF dosahuje téměř půl milionu korun,“ dodal Peter Herbert.
 

Předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank Peter Herbert předává dárcovský šek pro UNICEF. Přebírající je Pavla Gomba, ředitelka Českého výboru pro UNICEF

Předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank Peter Herbert předává dárcovský šek pro UNICEF. Přebírající je Pavla Gomba, ředitelka Českého výboru pro UNICEF


GE Money Bank se každoročně podílí na řadě charitativních projektů. Ty mají nejčastěji podobu dárcovství, podpory finančního vzdělávání, Cause Related Marketingu a dobrovolnických prací. Loňskou novinkou je právě podpora programu Nezávadná voda v rámci spolupráce s Českým výborem pro UNICEF.

„Velmi si ceníme spolupráce s GE Money Bank a můžeme potvrdit, že naše partnerství bude pokračovat i v roce 2009,“ řekla Pavla Gomba, ředitelka Českého výboru pro UNICEF, a dodává: „Příspěvek, který jsme obdrželi, výrazně napomůže řešení akutní situace dětí v rozvojových zemích. Je také názornou ukázkou toho, jak se dají smysluplně provázat finanční služby s charitativní činností.“

Více než miliarda lidí na celém světě nemá přístup ke zdravotně nezávadné vodě. Nedostatek pitné vody pak omezuje především děti, a to nejen ve zdravém vývoji, ale v důsledku také v možnosti návštěvy škol. Šance na únik z chudoby je pro ně mizivá a následkem toho také tyto rozvojové země zaostávají v ekonomickém vývoji. Jistou pomoc poskytuje právě projekt Nezávadná voda, jehož cílem je zabezpečit dětem v rozvojových zemích přístup k pitné vodě. GE Money Bank přispívá ke zlepšení této situace 50 korunami za každé založené konto Dětský Genius.

Majitelé účtu přispívají na charitu
Konto Dětský Genius je určeno dětem od narození do 15 let. Jeho součástí je kromě běžného účtu s nadstandardní roční úrokovou sazbou také unikátní pojistný program pro děti. Vedení konta Dětský Genius je zdarma a zahrnuje vyhotovení měsíčního výpisu a jeho zaslání poštou nebo elektronicky, jeden vklad a výběr hotovosti na obchodním místě GE Money Bank v měsíci, dva výběry z bankomatu GE Money Bank v měsíci, platební kartu a všechny příchozí transakce.


Milan Kříž,
tiskový mluvčí GE Money Bank