GE Money Auto v roce 2007 profinancovala automobily v pořizovací ceně 8,7 mld. korun

Počet financovaných nových vozů se meziročně zvýšil o 80 %

Společnost GE Money Auto v roce 2007 poskytla finance na nákup 38 489 automobilů v souhrnné pořizovací ceně 8,7 mld. korun, což je o 17 % větší částka než v předchozím roce. GE Money Auto tak nadále financuje nejvíce vozů v České republice. Výrazný 80% nárůst zaznamenala především v kategorii nových vozů, přičemž trh roste o 12 %. Tradičně nejvyužívanějším produktem je spotřebitelský úvěr autoCREDIT, jehož prostřednictvím financovalo vůz 84 % všech klientů GE Money Auto.


„Rostoucí kupní síla Čechů se projevuje i v oblasti financování vozidel. Lidé si pořizují dražší automobily, skládají větší akontaci a jsou ochotni platit vyšší měsíční splátky,“
komentoval výsledky Milan Beutl, generální ředitel GE Money Auto, a dodal: „Tento vývoj se projevuje také zvýšeným zájmem o nové automobily, kterých jsme loni financovali více než 6 tisíc.“

Průměrná pořizovací cena nových vozů byla u GE Money Auto vloni 420 tisíc korun, u ojetých více než 190 tisíc korun. Průměrně lidé skládají akontaci kolem 30 % a dobu splácení si volí kolem čtyř let. „V případě značek aut lidé dávají dlouhodobě přednost tuzemské Škodě, u ojetých navíc často volí také Ford,“ uvedl Milan Beutl. „Nové vozy přitom kupují především firmy a podnikatelé, ojeté spíše občané,“ dodal.

GE Money Auto je známá zejména flexibilitou, rychlostí a jednoduchostí služeb. K vyřízení úvěru či leasingu klientovi stačí většinou dva běžné doklady - občanský a řidičský průkaz. „Žádost o financování automobilu je v 90 % případů vyřízena do 15 minut,“ doložil rychlost GE Money Auto Milan Beutl. GE Money Auto byla rovněž jedna z prvních společností na trhu, která svým klientům začala nabízet vždy něco navíc. „V loňském roce tak naši klienti odjeli v autech vybavených téměř 16 tisíci DVD přehrávači nebo více než 10 tisíci navigacemi,“ doplnil Milan Beutl. GE Money Auto se tak stala zřejmě největším odběratelem těchto výrobků v České republice.

GE Money Auto se specializuje na financování nových a ojetých automobilů a nabízí jak účelové spotřebitelské úvěry (autoCREDIT, motoCREDIT), tak leasingové produkty. Její klienti mohou také využívat věrnostní Program plus, díky kterému získají při financování dalšího vozu výrazné cenové zvýhodnění a CCS kartu s kreditem 2000 korun. Své služby GE Money Auto poskytuje v široké síti více než 2000 spolupracujících provozoven po celé České republice.


Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Auto