GE Money Auto je hlavním partnerem největšího prodejce vozů Toyota v ČR

Společnost GE Money Auto se stala hlavním partnerem společnosti Toyota Tsusho, která je s přibližně 40% podílem na prodejích největším dealerem značky Toyota v České republice.

GE Money Auto je lídrem trhu ve financování ojetých automobilů, dlouhodobě úspěšně financuje také nové automobily. „Podepsání smlouvy s největším dealerem značky Toyota v České republice je jedním z důkazů, že se nám v oblasti financování nových vozů skutečně daří. Spolupráce se společností Toyota Tsusho je také logickým krokem, jak naplnit jeden z našich hlavních cílů pro tento rok - posílit naši pozici v segmentu financování nových automobilů,“ řekl Milan Beutl, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

Výrazný růst ve financování nových vozů zaznamenala společnost GE Money Auto také v prvním čtvrtletí letošního roku. Zatímco počet nově registrovaných automobilů v ČR v tomto období vzrostl meziročně o 9 %, počet nových automobilů financovaných prostřednictvím GE Money Auto se zvýšil o celých 60 % a dosáhl hodnoty 1029 automobilů. Ještě výrazněji stoupla celková hodnota nových automobilů financovaných prostřednictvím GE Money Auto. Meziroční nárůst dosahuje hodnoty více než 61 %, což v absolutních číslech znamená sumu přes 418 miliónů korun.

Také v letošním roce připravila společnost GE Money Auto rozsáhlou celostátní reklamní kampaň na podporu prodeje nových a ojetých automobilů a jejich financování prostřednictvím leasingu a úvěrového produktu autoCREDIT. V rámci kampaně, která trvá od 16. dubna do 30. června, mohou zákazníci využít produkty s 0% akontací na nový i ojetý vůz a zároveň získat atraktivní benefit - DVD přehrávač přímo do vozu.

Společnost GE Money Auto, která v letošním roce slaví desetileté výročí vstupu na český trh, financovala v roce 2006 nejvíce vozů koncovým uživatelům - celkem 38 794. Jejich celková pořizovací cena přitom dosáhla téměř 7,5 miliard korun. Více než 86 % všech automobilů bylo financováno účelovým úvěrem autoCREDIT - nejvyužívanějším úvěrovým produktem pro financování nákupu automobilu v České republice. Celkový počet smluv v portfoliu GE Money Auto na konci roku 2006 přesáhl hranici 95 000 vozů.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Auto