GE Money Auto financovala za první čtyři měsíce nákup vozů za 2,2 miliardy korun

Společnost GE Money Auto, která v loňském roce na českém trhu financovala koncovým zákazníkům nejvíce automobilů, pokračovala v dobrých obchodních výsledcích i ve čtvrtém měsíci roku 2006. V dubnu letošního roku financovala 3603 automobilů v souhrnné pořizovací ceně 667 milionů korun. Za celý letošní rok stoupl počet financovaných vozů na 11 971 a celková pořizovací cena vzrostla na 2,2 miliardy Kč. GE Money Auto poskytuje svým klientům slevovou kartu Benzin Plus na čerpání pohonných hmot. Jejím prostřednictvím získali zákazníci od ledna do dubna 2006 slevu ve výši téměř 1,2 milionu korun.

GE Money Auto zvýšila od ledna do konce dubna 2006 ve srovnání se stejným obdobím minulého roku počet financovaných automobilů o 7 % na 11 971. Celková pořizovací cena financovaných vozů vzrostla o 9 % z 2,06 na 2,2 miliardy korun. Z celkového počtu automobilů jich bylo 83 % financováno prostřednictvím účelového úvěru autoCREDIT, který je nejvyužívanějším úvěrovým produktem pro financování nákupu automobilů v České republice.

GE Money Auto poskytuje všem svým zákazníkům slevovou kartu Benzin Plus na čerpání pohonných hmot u čerpacích stanic Benzina a Paramo. Karty vydávané do ledna letošního roku nabízely slevu 2,2 % z celkové částky, což bylo v průměru 0,65 Kč na litr pohonných hmot. Od února 2006 nabízejí karty úsporu ještě vyšší - z ceny každého litru načerpané nafty či benzinu je klientovi odečtena částka 0,80 korun. Během prvních čtyř měsíců využili klienti GE Money Auto karty Benzin Plus k natankování 1,8 milionu litrů pohonných hmot při více než 75 tisíci transakcích. Ušetřili tak 1,2 milionu Kč.

Produkty společnosti GE Money Auto ocenili také finanční odborníci a publicisté v soutěži Zlatá koruna. Její Leasing s nízkou měsíční splátkou získal letos bronzovou pozici v kategorii leasingu.GE Money Auto v této soutěži získala ocenění pro své produkty již po čtvrté za sebou.

U společnosti GE Money Auto může zákazník získat mnoho zajímavých výhody. Například zákazníci, kteří do konce června 2006 uzavřou smlouvu se společností GE Money Auto na financování automobilu, získávají CCS kartu v hodnotě 5000 korun. Akce nazvaná „Benzin k moři a zpět“ je součástí letošní jarní kampaně pro spotřebitele.

Společnost GE Money Auto nabízí svým klientům nejen financování automobilů, ale nyní nově i snadné a rychlé pořízení nového i ojetého motocyklu prostřednictvím produktu motoCREDIT. Hlavní výhodou úvěrového produktu motoCREDIT je rychlost - úvěrovou smlouvu lze přímo u prodejce uzavřít za půl hodiny. Zároveň s financováním je možno sjednat výhodné pojištění, které je součástí měsíčních splátek. Délka financování se jak u nových, tak ojetých motocyklů, pohybuje v rozmezí 6 - 48 měsíců.

Maximální výše úvěru u nové motorky je 300 000 korun, minimální 22 000 Kč. U nových motocyklů s pořizovací cenou do 50 000 Kč je možno financovat až 100 % jejich ceny. Výše úvěru u ojetých motocyklů se pohybuje od minimálních 25 000 korun až do 150 000 Kč. Je možné financovat motorky až do šesti let stáří. Přímá platba v této kategorii motocyklů začíná na 20 % z pořizovací ceny.

Společnost GE Money Auto profinancovala v roce 2005 v České republice nejvíce vozů koncovým uživatelům - celkem 38 876 automobilů v souhrnné hodnotě 7,150 miliardy korun.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Auto