GE Money Auto financovala v prvním pololetí 19 336 vozů v celkové hodnotě téměř 3,7 miliardy korun

Celková pořizovací cena nových automobilů v prvním pololetí vzrostla ve srovnání se stejným obdobím minulého roku o téměř 37 procent

Společnost GE Money Auto, která v loňském roce financovala koncovým zákazníkům nejvíce automobilů na českém trhu, pokračuje v dobrých výsledcích i v prvním pololetí roku 2006. V prvních šesti měsících financovala celkem 19 336 automobilů v souhrnné pořizovací ceně téměř 3,7 miliardy korun. I přes celkovou stagnaci trhu se GE Money Auto dařilo také v segmentu nových automobilů. Jejich celková pořizovací cena se meziročně zvýšila o téměř 37 % na 665 milionů korun, počet financovaných nových vozů narostl o více než 29 %. Klienti využívali také slevovou kartu Benzin Plus na čerpání pohonných hmot. Jejím prostřednictvím ušetřili od ledna do června téměř 1,8 milionu korun.

GE Money Auto zvýšila od ledna do června 2006 ve srovnání se stejným obdobím roku minulého počet financovaných automobilů o téměř 4 % - z 18 661 na 19 336. Celková pořizovací cena financovaných vozů vzrostla o více něž 7 % na téměř 3,7 miliardy korun. Nejúspěšnějším měsícem prvního pololetí 2006 byl květen, kdy GE Money Auto financovala 3783 vozů v celkové pořizovací ceně, která překonala hranici 727 milionů korun. Výrazného růstu dosáhla společnost GE Money Auto ve financování nových automobilů. Ve srovnání se šesti měsíci roku 2005 narostla ve stejném období letošního roku jejich celková pořizovací cena o téměř 37 % na 665 milionů Kč a jejich počet se zvýšil o více než 29%.

Více než 83 % z celkového počtu vozidel, bylo financováno prostřednictvím účelového úvěru autoCREDIT. Ten je nejvyužívanějším úvěrovým produktem pro financování nákupu automobilu v České republice.

„V roce 2005 jsme financovali nejvíce automobilů koncovým uživatelům v České republice. Výsledky v prvním pololetí roku 2006 ukazují, nejen že klienti oceňují naše jednoduché, flexibilní, rychlé a dostupné produkty a služby, ale potvrzují i naši vedoucí pozici na českém trhu financování ojetých vozidel,“
uvedl Petr Šaštinský, generální ředitel a předseda představenstva GE Money Auto.

Společnost GE Money Auto nabízí svým zákazníkům mnoho zajímavých výhod. Ten, kdo si nyní u GE Money Auto pořídí nový vůz na leasing, získá navíc moderní přenosný navigační přístroj. Zařízení je vybaveno podrobnými mapami České republiky do detailu ulic ve více než 400 městech. Přístroj je možné pomocí přiložených stojánků snadno upevnit na palubní desku nebo na čelní sklo vozu. Způsob upevnění a rozměry navigace umožňuje zařízení bez problémů odnést z vozu nebo přenášet v případě potřeby mezi více automobily.

Klienti GE Money Auto mohou také například využívat věrnostní Program Plus. Jeho hlavní výhodou je výrazné cenové zvýhodnění při financování dalšího vozu a zjednodušený schvalovací proces. V rámci Programu Plus obdrží zákazníci rovněž CCS kartu nabitou na hodnotu 2000 Kč. Při uzavření nové smlouvy získají kartu Benzin Plus, která je opravňuje čerpat pohonné hmoty u čerpacích stanic Benzina a Paramo se slevou 0,80 Kč na litru pohonných hmot. Její platnost skončí v prosinci 2008 - klienti ji tak mohou využívat téměř tři roky. V průběhu prvního pololetí použili zákazníci slevovou kartu při 118 000 transakcích a ušetřili téměř 1,8 milionu korun. Mezi další služby, které GE Money Auto svým klientům poskytuje, patří pojištění autoPROTECT. To zajišťuje krytí rozdílu mezi pořizovací cenou vozidla a časovou cenou, již stanovuje pojišťovna v okamžiku pojistné události.

GE Money Auto umožňuje nejen financování automobilů, ale také snadné a rychlé pořízení nového i ojetého motocyklu prostřednictvím produktu motoCREDIT. Jeho hlavní výhodou je rychlost - úvěrovou smlouvu lze přímo u prodejce uzavřít za půl hodiny. Zároveň s financováním je možno sjednat výhodné pojištění, které je součástí měsíčních splátek. Délka financování se jak u nových, tak ojetých motocyklů, pohybuje v rozmezí 6 - 48 měsíců. Vybraní zákazníci získávají při pořízení motocyklu navíc CCS kartu v hodnotě 5000 korun.

Produkty společnosti GE Money Auto ocenili finanční odborníci a publicisté v soutěži Zlatá koruna. Její produkt „Leasing s nízkou měsíční splátkou“ získal letos ocenění Bronzová koruna v kategorii leasingu. GE Money Auto v této soutěži získala ocenění pro své produkty již po čtvrté za sebou

Společnost GE Money Auto profinancovala v roce 2005 v České republice nejvíce vozů koncovým uživatelům - celkem 38 876 automobilů v souhrnné hodnotě 7,150 miliardy korun.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Auto