GE Capital Leasing uzavřel v prvním čtvrtletí 2003 smlouvy za 1,25 miliardy

Společnost GE Capital Leasing uzavřela v prvním čtvrtletí 2003 v České republice 6 903 leasingových smluv. Objem financovaných vozů v pořizovacích cenách bez DPH dosáhl hodnoty 1,25 miliardy korun.

Výsledky za první tři měsíce tohoto roku tak v porovnání se stejným obdobím roku 2002 znamenají nárůst v počtu uzavřených leasingových smluv i objemu. Celkový počet nově uzavřených smluv v první čtvrtletí 2003 byl 6 903 (zatímco v roce 2002 bylo uzavřeno 5 765 leasingových smluv, což je meziroční nárůst o necelých 20 procent) a objem v pořizovacích cenách bez DPH dosáhl v prvním čtvrtletí roku 2003 výše 1,25 miliardy korun (zatímco v roce 2002 byl objem 1,24 miliardy korun).

„Očekávaný útlum zájmu o financování vozů v zimních měsících byl v prvním čtvrtletí roku 2003 menší než v loňském roce; především v měsíci lednu jsme zaznamenali velkou poptávku našich služeb,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva GE Capital Leasing Radomil Štumpa. Podle jeho názoru se nejvíc dařilo leasingu ojetých automobilů, o které byl v prvním čtvrtletí velký zájem.

V současné době nabízí společnost GE Capital Leasing řadu zajímavých akcí pro financování nových i ojetých automobilů. Od začátku března získají zájemci o nový vůz k leasingové smlouvě kromě zvýhodněných sazeb pojištění také mechanické zabezpečovací zařízení značky Construct jako bonus zdarma. U ojetých automobilů přišla společnost GE Capital Leasing se speciální nabídkou počátkem dubna. Akce na ojeté vozy „Stačí 1/10“ poběží do konce června; v jejím průběhu získají klienti kromě příležitosti koupě ojetého automobilu s akontací již od 10 procent z pořizovací ceny také možnost individuálního rozložení splátek v rozmezí od 24 do 60 měsíců. Zákazníci mohou rovněž využít nabídky výhodného havarijního pojištění a povinného ručení i pojištění čelního skla bez spoluúčasti. Nově se navíc mohou zúčastnit tipovací soutěže o 100 CCS karet celkem za jeden milion korun. GE Consumer Finance je s aktivy o objemu vyšším než 77 miliard USD vedoucí společností, která poskytuje finanční služby spotřebitelům, obchodníkům a auto dealerům ve více než 35 zemích světa. GE Consumer Finance, která je jednou ze společností General Electric, poskytuje služby například v oblasti kreditních karet, spotřebitelských úvěrů, splátkového prodeje, leasingu, hypoték a pojišťovnictví. Poskytuje své služby 100 milionům zákazníků. GE je diversifikovaná společnost, která nabízí své služby, technologie i atraktivní produkty po celém světě. V České republice působí tyto společnosti patřící do GE Consumer Finance: GE Capital Bank, GE Capital Multiservis a GE Capital Leasing.