GE Capital Leasing profinancoval ve 3. čtvrtletí automobily v pořizovací ceně přesahující 1,7 mld. Kč

9 605 vozů v souhrnné pořizovací ceně přesahující 1,7 miliardy korun profinancovala ve třetím čtvrtletí letošního roku v České republice společnost GE Capital Leasing. Oproti stejnému období loňského roku vzrostl počet profinancovaných vozů o 13 %, souhrnná pořizovací cena nakoupených automobilů vzrostla o rovných 20 %.

Ve třetím čtvrtletí využili zákazníci produktů GE Capital Leasing pro financování 905 nových automobilů v souhrnné pořizovací ceně 301,5 milionů Kč a 8 700 ojetých vozů v hodnotě přibližně 1,42 miliardy korun. V porovnání se stejným obdobím loňského roku se zvýšil počet nových vozů o 21 %, pořizovací cena těchto vozů vzrostla o 25 %. Počet nakoupených ojetých vozů vzrostl o 12 % a jejich souhrnná pořizovací cena vzrostla meziročně o 19 %.

Celkový objem finančních prostředků poskytnutých společností GE Capital Leasing na pořízení automobilu prostřednictvím leasingu či úvěru autoCREDIT přesáhl ve 3. čtvrtletí letošního roku 1,27 mld. Kč, což představuje oproti stejnému období loňského roku růst 28 %.

„GE Capital Leasing si udržuje svou pozici leadera na trhu financování nákupu ojetých vozidel. Úvěr autoCREDIT je velmi jednoduchou cestou k nákupu ojetého vozu - vyřízení smlouvy je otázkou několika minut. K uzavření úvěrové smlouvy není navíc požadován žádný ručitel a klient tak může odjet v nově zakoupeném vozidle zhruba do 30ti minut,“ řekl generální ředitel GE Capital Leasing Petr Šaštinský. „U ojetých vozů činí v současnosti podíl úvěrového financování prostřednictvím úvěru autoCREDIT na celkovém objemu obchodů plných 86 %,“ dodal Petr Šaštinský.

Prostřednictvím úvěru autoCREDIT, který připravila pro zákazníky GE Capital Leasing sesterská společnost GE Capital Multiservis, mohou zákazníci financovat až 100 % ceny vozu. Spodní hranice výše úvěru činí 25 000 korun, horní hranice není nijak omezena. Dobu splácení si může klient zvolit sám v rozmezí 6 až 72 měsíců. Úvěr je možné vyřídit na počkání přímo v místě prodeje. Klienti GE Capital Leasing navíc získávají s autoCREDITEM komplexní službu sestávající nejen z financování vozu, ale i z výhodného balíčku pojištění – povinného ručení a havarijního pojištění.

AutoCREDIT podporuje také podzimní marketingová kampaň společnosti GE Capital Leasing. Kampaň nese jednoduché sdělení „Jednička v úvěrech“. Význam sdělení je zřejmý – úvěr autoCREDIT společnosti GE Capital Leasing je v letošním roce bezkonkurenčně nejoblíbenějším úvěrem na nákup automobilu v České republice.

V rámci podzimní kampaně získají spotřebitelé při podpisu úvěrové smlouvy autoCREDIT nebo při uzavření leasingové smlouvy navíc „Knížku výhod Barum“. Ta obsahuje slevové kupony v hodnotě až 4000,-Kč na produkty a služby poskytované v síti smluvních prodejen a servisů společnosti Barum (např. na nákup pneumatik, na servisní prohlídku či nákup náhradních dílů apod.).

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Leasing