GE Capital Leasing nabízí ověřování vlastnictví ojetého vozu

GE Capital Leasing jako vedoucí společnost na trhu financování ojetých vozů přináší zákazníkům novinku, která usnadní nákup ojetého vozu. Na internetových stránkách www.gecapital.cz/vin si mohou zájemci prověřit, zda vozidlo, které chtějí koupit, není ve vlastnictví GE Capital Leasing. To výrazně zvyšuje bezpečnost nákupu.

Každý zájemce o koupi ojetého automobilu si může na internetových stránkách GE Capital Leasing ověřit, zda vůz je či není ve vlastnictví GE Capital Leasing. Tímto jednoduchým způsobem se zákazník může vyvarovat nebezpečí koupě vozu, jehož majitelem je někdo jiný než osoba prodávající. „Vzhledem k tomu, že GE Capital Leasing je leaderem na trhu financování ojetých vozů, je pravděpodobné, že mnoho automobilů v naší databázi klienti najdou. Zaregistrovaný vůz v naší databázi je tedy v našem vlastnictví a zájemce tak jednoduše zjistí, že automobil není možné koupit, protože prodávající ho prodává bez vědomí GE Capital Leasing,“ prohlásil Petr Šaštinský, generální ředitel GE Capital Leasing.

Zákazníkům stačí na internetové adrese www.gecapital.cz/vin zadat posledních šest znaků VIN. Systém pak automaticky prohledá databázi GE Capital Leasing a sdělí, zda vozidlo s tímto šestičíslím je či není v databázi. Pokud automobil se zadaným šestičíslím v databázi GE Capital Leasing je, může si zájemce prohlédnout i některé detaily automobilu.

Na stránkách www.gecapital.cz/vin naleznou návštěvníci také odkaz na webové stránky ministerstva vnitra, kde najdou databázi odcizených vozidel. Problém bezpečného nákupu ojetého vozu chápe GE Capital Leasing jako důležitý, a tak svou měrou přispívá k boji s ilegálním obchodem s automobily.

Stránek www.gecapital.cz/vin využívají ve velké míře i prodejci automobilů – majitelé a provozovatelé autosalonů a autobazarů. „Služba byla původně určena zejména pro prodejce, kteří jejím využíváním ušetří hodně času, jenž by jinak strávili prověřováním vozů,“ prohlásil Petr Šaštinský.

O službu prověření vlastnictví vozidel projevili prodejci velký zájem. Proto ji GE Capital Leasing zpřístupnili i zájemcům o koupi vozu. První týdny užívání služby nasvědčují, že zákazníci mají o službu velký zájem. Projevilo se to například razantním snížením telefonátů s touto tématikou na Call Centrum GE Capital Leasing o 20 % - zákazníci totiž zjistí vše potřebné na internetových stránkách.

GE Capital Leasing se již dříve projevila jako inovátor na trhu ojetých automobilů. Nabídl například možnost rezervace ojetého vozu prostřednictvím internetu. Zájemci o ojetý automobil mohou využít internetových stránek http://auto.atlas.cz, http://www.cars.cz, http://auto.rychle.cz. Na nich mohou zájemci vybírat z více než 7000 automobilů od 120 prodejců z celé ČR. Všechny vozy je možné financovat prostřednictvím leasingu a účelového úvěru autoCREDIT společnosti GE Capital Leasing. Na stránkách tedy zájemce najde nejen popis technických detailů o automobilu, ale také konkrétní podmínky financování automobilu prostřednictvím produktů GE Capital Leasing. Zájemce tedy na jednom místě zjistí vše, co potřebuje ke koupi vozu.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Leasing