GE Capital Bank znovu snižuje sazby úvěrů pro malé a střední podniky

GE Capital Bank snižuje s platností od pondělí 24. února 2003 úročení úvěrů pro malé a střední podniky o čtvrt procentního bodu. Banka tak reaguje na nedávné snížení sazeb ze strany ČNB a svoji indexovou sazbu, od níž se odvíjí úročení úvěrů pro podnikatele a firmy, snížila z dosavadních 3,45 % p.a. na 3,2 % p.a.

GE Capital Bank snižuje indexovou sazbu MBR (Index Market Base Rate) již po několikáté za sebou. Od listopadu 2001 snížila MBR z 5,9 % p.a. na současných 3,2 % p.a. – tedy o 2,7 procentního bodu. GE Capital Bank tím plně reagovala na vývoj sazeb na mezibankovním trhu a přenesla tak veškeré výhody z poklesu sazeb na své klienty z řad malých a středních podniků.

Od MBR se odvíjí úročení úvěrů pro podnikatelské subjekty - tedy například i úročení Malé podnikatelské půjčky.

Výhodou Malé podnikatelské půjčky je nejen neúčelovost úvěru ale i rychlost jejího vyřízení. Efektivní schvalovací proces GE Capital Bank umožňuje rozhodnout o poskytnutí úvěru do 2 pracovních dnů. Banka poskytuje Malou podnikatelskou půjčku od 500 tisíc do 3 milionů korun. Splatnost úvěru je až pět let. Úvěr je jištěn nemovitostí, jejíž odhad je nezávislými znalci zpracováván přednostně.

GE Capital Bank zaznamenává i díky Malé podnikatelské půjčce výrazný růst objemu úvěrů poskytnutých malým a středním firmám. Pouze za leden letošního roku poskytla banka těmto subjektům nové úvěry v objemu 522 mil. Kč, což je o 88 % více než v lednu loňského roku. Celkový objem nových úvěrů, které GE Capital Bank v roce 2002 poskytla malým a středním podnikům činil 6,9 miliardy korun, což je o 52 procent více než v roce 2001. GE Capital Bank tak potvrzuje svoji pozici nejdynamičtější banky roku 2002, které se úzce zaměřuje na malé a střední firmy.

Jan Rollo,
ředitel komerčního bankovnictví GE Capital Bank