GE Capital Bank vyplatila již přes 23 tisíc klientů Union banky

GE Capital Bank vyplatila k 21. květnu 2003 již přes 23 tisíc bývalých klientů Union banky. Pojištěné vklady byly vyplaceny v objemu 2,6 mld. Kč. GE Capital Bank - stejně jako minulý týden - otevře i tuto sobotu 24. května mimořádně svých 78 vybraných obchodních míst pro bývalé klienty Union banky. Mají tak možnost využít nabídky GE Capital Banky ke klidnému vyřízení výplaty pojištěných vkladů.

Výplaty vkladů probíhaly minulou sobotu bez jakýchkoliv problémů a s minimální čekací dobou. „Vzhledem k tomu, že výplaty vkladů probíhají i v pracovní dny v klidu, předpokládáme, že i tento víkend bude provoz na obchodních místech hladký. Doporučuji proto klientům, které jsme na sobotu 24. června pozvali k výplatě, aby využili mimořádného otevření poboček GE Capital Bank,“ řekl Tomáš Salomon, ředitel retailového bankovnictví GE Capital Bank.

GE Capital Bank rovněž bývalým klientům Union banky doporučuje, aby si zvolili bezhotovostní výplatu pojištěných vkladů. Je to pro ně pohodlnější a nezanedbatelné je i bezpečnostní hledisko.

Bezhotovostní výplata vkladů je zatím klienty preferovaná. Z 2,6 mld. Kč, které byly dosud vyplaceny, bylo 81,3 % (2,1 mld. Kč) vyplaceno prostřednictvím bankovního převodu.

Hotovostní výplaty probíhají na 78 obchodních místech, které jsou totožné s obchodními místy pro sobotní výplaty vkladů, i ve všední dny. Na zbývajících 110 obchodních místech GE Capital Bank je možné provádět v rámci běžné provozní doby v pracovní dny pouze bezhotovostní výplaty.

Souhrnné informace o výplatě vkladů jsou klientům k dispozici na všech 188 obchodních místech GE Capital Bank, její speciální telefonní lince pro klienty Union banky 855 555 557 a webových stránkách www.gecapital.cz. Zde najdou klienti nejen přehled vybraných 78 obchodních míst, která jsou pověřena sobotním provozem, ale i přehled všech 188 obchodních míst GE Capital Bank, která budou vyplácet v rámci běžné provozní doby prostřednictvím speciálně označených přepážek.

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Bank