GE Capital Bank snížila úročení hypoték a poskytuje je s jednotnou sazbou 2,89 %

GE Capital Bank snižuje s platností od pondělí 5. dubna 2004 úrokové sazby hypoték. Hypotéka s roční fixní periodou bude úročena sazbou 2,89 % p. a. Tuto jednotnou sazbu získají zájemci bez ohledu na výši hypotéky, účel hypotéky a výši financované částky k ceně nemovitosti.

GE Capital Bank tedy snižuje cenu hypotéky o 1 procentní bod ze současných 3,89 % na 2,89 % p. a. Tuto sazbu mají zaručenou klienti, kteří uzavřou smlouvu o hypotéce od začátku dubna do konce července 2004.

„Díky výrazně nižším sazbám se pro klienty hypotéka stává ještě dostupnější. Dlouhodobě se skutečné úrokové sazby z hypoték, které klienti u nás získávají, jen velmi málo liší od minimální vyhlašované sazby. Tyto sazby jsou přitom nižší, než je celostátní průměr úrokových sazeb u hypoték. U roční fixace bude od 5. dubna skutečně jediná pevná úroková sazba 2,89 % - nejde tedy o sazbu typu od...,“ řekl Stanislav Rokos, manažer hypoték GE Capital Bank.

GE Capital Bank nabízí klientům tři varianty hypotéky, které jim umožňují zvolit si formu financování nového bydlení, jež nejvíce odpovídá jejich potřebám. Klienti GE Capital Bank mohou například získat hypotéku se zřízením a vedením úvěrového účtu zdarma. S výběrem optimální varianty pomůže klientům osobní hypoteční bankéř. Klienti jsou již na první schůzce informováni o výši úrokové sazby, kterou jim banka bude garantovat. Osobní hypoteční bankéř pomůže klientům s vyřízením veškerých potřebných náležitostí a provede je celým procesem získání nového bydlení.

Součástí hypotéky může být i velmi výhodné pojištění schopnosti splácet. Pokud si ho klient zřídí, hradí za něj pojišťovna splátky hypotéky v případě pracovní neschopnosti, plné a trvalé invalidity a úmrtí. Součástí pojistného krytí je i unikátní pojištění pro případ ztráty zaměstnání.

GE Capital Bank patří k prvním bankám na českém trhu, které nabízejí financování nákupu družstevního bytu pomocí hypotéky. Klientům to GE Capital Bank umožňuje již od září 2002.

GE Capital Bank umožňuje předčasné splacení hypotéky bez sankcí. Pokud klient při uzavření hypotéky využije možnost zřídit si mimořádnou splátku, může kdykoliv předčasně splatit část úvěru bez jakýchkoli sankcí – a to i mimo dobu konce fixace úrokové sazby.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank