GE Capital Bank poskytuje hypotéky s bezplatným odhadem nemovitosti

GE Capital Bank nabízí všem zájemcům o hypotéku odhad ceny nemovitosti zdarma. Je to další zvýhodnění, které GE Capital Bank klientům nabízí – od srpna například nabízí klientům pouze garantované úrokové sazby. Klienti tak mohou získat hypotéku s roční fixací již za 3,35 % p.a.

Všem klientům, kteří požádají o hypotéku GE Capital Bank v období od 4. října a podepíší hypoteční smlouvu do 31. ledna 2005, proplatí GE Capital Bank doklad o ocenění nemovitosti. „Ocenění nemovitosti je nezbytnou podmínkou pro poskytnutí hypotéky ve všech českých bankách. Odhadce si klienti mohou sami zvolit ze seznamu smluvních odhadců GE Capital Bank. Odhadce má povinnost s maximální odborností ocenit nemovitost, aby co nejvěrohodněji odrážela hodnotu obvyklou na trhu. Z této ceny pak GE Capital Bank plně vychází - další úpravy odhadu již neprovádí. Od 4. října 2004 při požádání o hypotéku v GE Capital Bank klienti za odhad ušetří,“ řekl Stanislav Rokos, manažer hypoték GE Capital Bank.

GE Capital Bank nabízí klientům výhradně garantované úrokové sazby, které poskytuje bez ohledu na příjmy a věk klienta, délku úvěru, účel úvěru a nemovitost. Úrokové sazby hypoték GE Capital Bank totiž závisí jen na výši hypotéky, typu úvěru a délce fixace sazby. Na rozdíl od ostatních bank zcela zrušila produkty s úrokovými sazbami „od“, u nichž zájemce o hypotéku neví, jakou „cenu“ nakonec získá. GE Capital Bank umožňuje klientům zafixovat si úrokové sazby na jeden rok, tři roky a pět let. (kromě 1 leté fixace u produktu Optimum), a okamžitě znát jednoznačně cenu a velmi snadno si vybrat hypotéku, která odpovídá jejich potřebám. GE Capital Bank jako první z bank na českém trhu přistupuje ke klientům zcela transparentně při stanovení všech hypotečních úrokových sazeb.

Aktuální sazby u hypotečních úvěrů GE Capital Bank:

Fixní perioda Úroková sazba

1 letá 3,35 % p.a. *

3 letá 4,35 % p.a. *

5 letá 4,95 % p.a. *

* Garantovaná sazba pro produkt Premium (ostatní sazby jsou garantovány dle typu produktu, výše úvěru a fixní periody)

Hypotéka Premium je určena zejména pro klienty, kteří mají zájem o střední a větší hypotéky. Tuto hypotéku získají klienti zdarma, tzn. bez poplatku za uzavření a přitom s garantovanými sazbami, které patří k nejnižším na trhu.

V úrokové sazbě hypotéky Optimum je již zahrnuto zvolené životní pojištění. Klienti neplatí žádný poplatek za zpracování úvěru, ani poplatek za vedení úvěrového účtu. Náklady na hypotéku jsou tedy plně daňově odpočitatelné. Klient GE Capital Bank si může zvolit mezi dvěma základními typy pojištění, která kryjí následující rizika:

A) Životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity a úmrtí.

B) Životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity, a úmrtí včetně pojištění při ztrátě zaměstnání.

GE Capital Bank patří k prvním bankám na českém trhu, které nabízejí financování nákupu družstevního bytu pomocí hypotéky. Klientům to GE Capital Bank umožňuje již od září 2002. GE Capital Bank nabízí možnost financovat pomocí hypotéky nákup rekreačních objektů – chalup a rekreačních domků.

Předčasné splacení hypotéky umožňuje GE Capital Bank bez sankcí. Pokud klient při uzavření hypotéky využije možnost zřídit si mimořádnou splátku, může kdykoliv předčasně splatit část úvěru bez jakýchkoli sankcí – a to i mimo dobu konce fixace úrokové sazby.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank