GE Capital Bank poskytla za tři roky svého působení na hypotečním trhu 3850 hypoték

GE Capital Bank vstoupila na český hypoteční trh v květnu 2000 a za tři roky svého působení si zde vybudovala silnou pozici. Svým klientům přinesla řadu nových služeb a produktů v oblasti hypotečního bankovnictví, které vycházejí z jejich potřeb. Ke konci května letošního roku GE Capital Bank poskytla v České republice celkem 3850 hypoték v celkovém objemu 3,8 mld. Kč.

Hypotéky si berou nejvíce lidé ve věku od 25 do 40 let. Hypotéku použili klienti GE Capital Bank nejčastěji na koupi nemovitosti (70 % poskytnutých hypoték loňském roce). Velký zájem však byl také i o hypotéku na výstavbu – na tento účel ji použilo 25 % klientů. Průměrná výše poskytnuté hypotéky činila 956 tis. Kč, přičemž současná průměrná výše přesahuje 1 mil. Kč.

Významnou roli v prodeji hypoték GE Capital Bank hraje i spolupráce s realitními kancelářemi a developerskými společnostmi. Díky ní si klient může vyřídit celou hypotéku přímo u vybraných spolupracujících realitních kanceláři či developerů. Klient tedy získá hypotéku na stejném místě jako nové bydlení.

„Máme zájem o to, aby naše produkty a systém práce v nejvyšší možné míře vycházel z potřeb klientů. Proto jsme upravili naši prodejní síť tak, abychom při zachování vysoké profesionální úrovně dokázali kompletně obsloužit zákazníky i mimo naši pobočkovou síť,“ uvedl Martin Techman, vedoucí prodeje hypoték GE Capital Bank.

Výzkum, který si nechala GE Capital Bank zpracovat agenturou AISA, ukázal, že přibližně dvě třetiny zájemců mají zájem vyřídit si hypotéku v bance, jedna třetina by vyřízení hypotéky preferovala doma. U podnikatelů je zájem o vyřízení doma ještě vyšší – má jej až 40 % zájemců. Převládá zájem o vyřízení hypotéky během pracovního týdne, 30 % dotázaných ve věkové skupině 20 – 36 let ovšem preferuje vyřizování během víkendu. Vedle zájmu o vyřízení hypotéky o víkendu mezi podnikateli a mladšími lidmi roste zájem o vyřízení ve všední dny po 17. hodině.

„S cílem vyjít vstříc klientům nabízí GE Capital Bank od dubna 2003 tři varianty hypotéky, z nichž si mohou vybrat tu, která nejvíce odpovídá jejich představám a záměrům,“ řekl Miroslav Šebesta, produktový manažer hypoték GE Capital Bank.

O zájmu klientů o nové hypoteční produkty GE Capital Bank svědčí, to, že během dubna a května se počet uzavřených hypoték oproti minulému roku téměř zdvojnásobil.

Mimořádná splátka

GE Capital Bank dává klientům volnost kdykoliv hypoteční úvěr splatit. V případě, že klient využije nabídky na zřízení možnosti mimořádné splátky již při sjednání úvěru, může pak kdykoliv mimořádně splatit část úvěru bez jakýchkoli sankcí.

Expresní čerpání

GE Capital Bank standardně umožňuje klientům čerpání hypotéky pouze na základě návrhu na vklad zástavního práva bez nutnosti čekat na zápis zástavního práva k nemovitosti do katastru nemovitostí. Za umožnění expresního čerpání si GE Capital Bank neúčtuje žádný poplatek.

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Bank