GE Capital Bank poskytla o 73 % více hypoték

Od svého vstupu na hypoteční trh poskytla GE Capital Bank k 30. září 2003 celkem 5192 hypoték v objemu 5,1 mld. Kč. Ke konci třetího čtvrtletí loňského roku dosáhl celkový počet poskytnutých hypoték 3000 a objemu 2,8 mld. Kč - meziročně tak došlo ke konci letošního září k růstu počtu hypoték o 73 % a objemu o 82 %.

Průměrná výše poskytnuté hypotéky činila 956 tis. Kč, přičemž současná výše přesahuje 1 mil. Kč. Klienti GE Capital Bank si mohou zvolit jednoletou a pětiletou fixaci úrokové sazby. Hypotéky poskytnuté v tomto roce byly z více než 80 % uzavírány s pětiletou fixní periodou.

GE Capital Bank poskytla od počátku letošního roku do konce září 1794 hypoték v objemu 1,9 mld. Kč. V porovnání se stejným obdobím roku 2002 jde o 72% růst v objemu (za devět měsíců 2002 banka poskytla hypotéky za 1,1 mld. Kč) a 53% v počtu (1168 hypoték za období leden – září 2002) poskytnutých hypoték. Významnou roli v prodeji hypoték GE Capital Bank hraje spolupráce s realitními kancelářemi, makléřskými a developerskými společnostmi.

Na růstu zájmu klientů o hypotéku GE Capital Bank měly vliv mimo jiné i novinky, které banka nabídla klientům v letošním prvním pololetí. Šlo především o představení tří variant hypotéky, které umožňují klientům zvolit si optimální podobu hypotéky, jež nejvíce odpovídá jejich potřebám. Klienti mají například možnost získat hypotéku bez poplatku za zřízení úvěrového účtu a bez poplatku za vedení.

GE Capital Bank nabízí od dubna klientům k hypotéce doplňkový neúčelový úvěr. Lze ho například využít pro nákup zařízení nového bydlení – banka však nijak neomezuje, na co jsou prostředky získané jeho prostřednictvím použity. Neúčelový úvěr až do výše jeden milion korun a je poskytován na období 5 až 30 let.

GE Capital Bank jako jediná banka na trhu umožňuje předčasné splacení hypotéky bez sankcí. Pokud klient při uzavření hypotéky využije možnost zřídit si mimořádnou splátku, může kdykoliv předčasně splatit část úvěru bez jakýchkoli sankcí. O předčasné splacení je mezi klienty zájem – u hypoték uzavřených v letošním roce o této možnosti uvažovalo téměř 80 % klientů.

Petra Kopecká, manažerka externí komunikace GE Capital Bank