GE Capital Bank poskytla malým a středním firmám pětkrát více úvěrů

GE Capital Bank poskytla v roce 2002 firmám a podnikatelům pětkrát více úvěrů (15 tisíc vs. 3 tisíce v roce 2001), než tomu bylo v předchozím roce. Celkový objem nových úvěrů činil 6,9 miliardy korun, což je o 52 procent více než v roce 2001. Zatímco v celé ekonomice objem úvěrů poskytnutých firmám stále klesá, GE Capital Bank zaznamenala další výrazný růst díky jednoduchosti a rychlosti poskytování úvěrů.

„Největší růst jsme zaznamenali v oblasti malých standardizovaných úvěrů jako jsou Malá podnikatelská půjčka a Malý podnikatelský kontokorent. Důvodem je jednoznačně jejich jednoduchost, výrazně snížená administrativní náročnost a rychlost vyřízení během několika dní,“ objasňuje příčiny úspěchu Jan Rollo, ředitel divize komerčního bankovnictví.

GE Capital Bank v roce 2002 poskytla firmám a podnikatelům téměř dvojnásobný objem Malých podnikatelských půjček a ještě větší růst (15-ti násobný) zaznamenal Malý podnikatelský kontokorent.

„Dlouhodobě se zaměřujeme na klíčové potřeby zákazníků jako jsou například dostupnost úvěrů a rychlost jejich poskytnutí. Nezávislé výzkumy nyní potvrzují, že to je správná cesta - naši klienti jsou nejspokojenější mezi zákazníky všech významných bank na trhu,“ pokračuje Jan Rollo.

GE Capital Bank se orientuje na úvěrování malých a středních firem a má pro ně připravenu řadu produktů, které splňují jejich náročné požadavky. Patří mezi ně především Malá podnikatelská půjčka a Malý podnikatelský kontokorent.

„Strategie poskytování úvěrů malým a středním firmám se nám osvědčila, když jsme zaznamenali již potřetí za sebou výrazný meziroční růst objemu i počtu poskytnutých úvěrů. Letos budeme v nastoupeném trendu pokračovat,“ vysvětluje Jan Rollo záměry na rok 2003.

Jan Hainz,
tiskový mluvčí GE Capital Bank