GE Capital Bank poskytla letos malým a středním firmám více úvěrů než za celý loňský rok

GE Capital Bank poskytla od počátku letošního roku ke konci třetího čtvrtletí malým a středím podnikům nové úvěry v objemu 7,1 mld. Kč. Je to o 189 mil. Kč více než za celý loňský rok. GE Capital Bank tedy pokračuje ve výrazné úvěrové expanzi v tomto segmentu komerčních klientů.

Během prvních devíti měsíců letošního roku poskytla GE Capital Bank malým a středním firmám nové úvěry v objemu 7,1 mil Kč, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku znamená meziroční růst o téměř 38 % (ke 30. 9. 2002 banka poskytla úvěry v objemu 5,1 mld. Kč). Dynamiku růstu úvěrů ilustruje i to, že pouze za září banka poskytla malým a středním firmám půjčky za 890 mil. Kč.

„Růst úvěrů je výsledkem naší strategie orientované v oblasti komerčních úvěrů výhradně na malé a střední podniky. Díky tomu jsme schopni těmto klientům nabídnout produkty, které reagují na jejich potřeby. V oblasti úvěrových produktů je touto potřebou především rychlost poskytnutí úvěru a malá administrativní náročnost jeho vyřízení. Proto jsme například přišli na trh s úvěry, které lze získat do dvou dnů,“ řekl Jan Rollo, ředitel komerčního bankovnictví GE Capital Bank.

Jednou z cest, která urychluje malým a středním firmám získání půjčky, je možnost podat žádost o úvěr pomocí internetu na www.geuver.cz. „Tuto možnost využívá stále více firem. Letos v září ji v porovnání s loňským zářím využilo téměř pětkrát více podnikatelů a firem,“ dodává Jan Rollo.

K úvěrovým produktům, o než je největší zájem, patří Malá podnikatelská půjčka a Malý podnikatelský kontokorent.

Výhodou Malé podnikatelské půjčky je nejen neúčelovost úvěru, ale i rychlost jejího vyřízení. Efektivní schvalovací proces GE Capital Bank umožňuje rozhodnout o poskytnutí úvěru do dvou pracovních dnů. Banka poskytuje Malou podnikatelskou půjčku od 500 tisíc do 3 milionů korun. Splatnost úvěru je až pět let. Úvěr je jištěn nemovitostí, jejíž odhad je nezávislými znalci zpracováván přednostně.

Prostřednictvím Malého podnikatelského kontokorentu klienti získají úvěrový rámec až do výše 500 000 Kč. Finanční prostředky klienti čerpají podle vlastního uvážení. Banka poskytne kontokorent do dvou pracovních dnů od dodání dokumentace, stávajícím klientům do jednoho dne. GE Capital Bank nevyžaduje v případě Malého podnikatelského kontokorentu ručení hmotným majetkem.

GE Capital Bank nabízí malým a středním firmám kompletní nabídku nástrojů přímého bankovnictví. Vedle Internet Banky, Telefon Banky či Mobil Banky je speciálně pro firemní subjekty určen homebanking BankKlinet. Ten uspokojuje specifické požadavky firem jako například přenos dat do účetních systémů či síťový provoz.

Diky tomu, že firmy najdou v nabídce GE Capital Bank všechny produkty přímého bankovnictví, které odpovídají jejich konkrétním potřebám, má GE Capital Bank vysoký podíl elektronických transakcích. V září činily elektronické transakce 68,4 % všech platebních operací, které komerční klienti provedli. Podíl elektronických transakcí má neustále rostoucí trend – v lednu byl 59,7 % a v září již zmíněných 68,4 %.

Petra Kopecká, manažerka komunikace GE Capital Bank