GE Capital Bank posiluje svoje pozice v Praze

GE Capital Bank slavnostně otevřela 5. srpna 2003 své nové obchodní místo na Floře v Praze 3. Otevření tohoto místa je součástí strategie růstu GE Capital Bank v hlavním městě a zároveň součástí postupné optimalizace celé obchodní sítě v České republice. Zvláště v Praze zaznamenává GE Capital Bank značný nárůst zájmu o své služby – počet klientů meziročně vzrostl o 15 % na 78 500, počet běžných účtů o 20 % na téměř 65 000, objem spotřebitelských půjček o 41 % na 870 milionů korun a objem hypoték o 76 % na 1,3 miliardy korun.

GE Capital Bank posiluje svoje pozice v Praze. Dalším místem, které prošlo výraznou modernizací interiéru je pobočka GE Capital Bank v ulici Vinohradská 138, Praha 3, nacházející se přímo proti novému obchodnímu centru Flora.

Cílem remodelingu bylo vytvořit příjemné prostředí, které bude klientům vyhovovat svým uspořádáním i poskytovaným komfortem. Přeměna obchodního místa na Floře je součástí postupné optimalizace obchodní sítě GE Capital Bank, kdy umístění a jednotný architektonický styl obchodních míst vychází z nových požadavků klientů. Banka při architektonické koncepci vycházela z detailního průzkumu zjišťujícího potřeby klientů včetně toho, v jakém interiéru se cítí dobře, a na optimalizaci sítě vyčlenila téměř půl miliardy korun.

„Chceme, aby architektonické řešení našich nových obchodních míst vycházelo z naší základní koncepce – poskytovat našim klientům služby a produkty rychle, jednoduše a pohodlně,“ řekl Tomáš Salomon, ředitel retailového bankovnictví GE Capital Bank. „GE Capital Bank má na českém bankovním trhu pozici inovátora. Nový přístup ke klientům se projevuje i v architektonické koncepci nových obchodních míst,“ dodává Tomáš Salomon.

Obchodní místa jsou rozdělena do pěti zón:

 • Informační zóna vybavená detailními materiály o produktech a službách a dále počítačem s připojením na internet, kde jsou zákazníkovi k dispozici ukázky klíčových produktů GE
 • Zóna rychlé obsluhy – přepážky určené k výběru či vkladu finančních prostředků, které nezabere více jak několik minut
 • Servisní zóna – přepážky, určené ke zřizování nových či úprav stávajících produktů či k finančnímu poradenství pro klienty. Je bezbariérová (tedy prostor mezi osobním bankéřem a klientem není oddělen sklem) a klient může vždy sedět
 • Diskrétní zóna – určená k výplatě či vkladům vyšších částek či k jednání s klienty
 • Zóna nepřetržité obsluhy – bankomat s nepřetržitým přístupem z ulice, noční schránka atd.

  „Stejným způsobem chceme mít organizována všechna obchodní místa v České republice,“ uvádí Tomáš Salomon. „Klient, který díky on-line podpisovému vzoru může využít kterékoli ze 188 obchodních míst, se pak snadno v obchodním místě orientuje a vše co potřebuje vyřídí rychleji bez např. lístečkových systémů, od jejichž použití jsme již upustili,“ dodává Salomon.

  Zvláštní důraz klade GE Capital Bank na Prahu. V současné době je zde klientům k dispozici 13 obchodních míst a do konce roku 2004 se předpokládá rozšíření o dvě další. Ze stávajících 13 míst již prošlo pět remodelingem, přičemž ještě v letošním roce změní svou tvář místa v Opletalově ulici na Praze 1, na Vítězném náměstí v Praze 6 či na Strossmayerově náměstí v Praze 7.

  „S otevřením nového nákupního centra na Floře se zvýšil také počet klientů navštěvujících naši pobočku na Vinohradské ulici. Proto jsme se rozhodli rozšířit prostor pro klienty a zmodernizovat interiér pobočky tak, aby se zefektivnila práce našich zaměstnanců a snížily čekací doby,“ řekl Marek Rosa, oblastní regionální manažer GE Capital bank, a dodal: „Snahou je poskytnout zákazníkům maximální pohodlí a komfort při vyřizování žádostí se kterými do pobočky přijdou. Proto jsme se také snažili zajistit dostupnost všech našich nabízených produktů a služeb přímo na pobočce.“

  Mezi nejvyhledávanější produkty GE Capital Bank v Praze patří spotřebitelská Osobní půjčka Expres. Jde o úvěr až do výše 150 tisíc korun, který mohou klienti získat bez ručení a bez toho, aniž by se banka ptala na účel, na který peníze použijí. Expres půjčku lze získat i na počkání. K dalším produktům, o něž mají pražští klienti velký zájem, patří běžný účet GEnius, který byl odborníky oceněn jako nejlepší účet roku 2002. Umožňuje provádět běžné operace platebního styku, čerpání účtu do minusu, zasílání výpisu poštou jednou měsíčně a obsluhovat účet pomocí dvou nástrojů přímého bankovnictví, které si klient sám zvolí (nejčastěji je to Internet Banka). Spolu s účtem získávají klienti vlastní e-mail na personalizované homepage www.genius.cz.

  Významné místo v činnosti vinohradského obchodního místa GE Capital Bank mají hypotéky. S velkým zájmem klientů se setkaly novinky nabídnuté v prvním pololetí letošního roku. Šlo především o představení tří nových variant hypotéky, které umožňují klientům zvolit si optimální podobu hypotéky, jež nejvíce odpovídá jejich potřebám. Klienti mají například možnost získat hypotéku bez poplatku za vedení nebo si mohou zvolit hypotéku s širokou pojistnou ochranou, přičemž poplatek za ni je již zahrnut v úrokové sazbě.

  Obchodní místo na Floře poskytuje služby i firemní klientele. GE Capital Bank se orientuje na úvěrování malých a středních firem a má pro ně připravenou řadu produktů, které vycházejí z jejich požadavků. Patří mezi ně především Malá podnikatelská půjčka a Malý podnikatelský kontokorent.

  Klientům je obchodní místo GE Capital Bank na Floře na Vinohradské 138 (tel.: 272 191 511) k dispozici každý pracovní den od 8.30 do 18:00 hodin.

  Petra Kopecká, manažerka externí komunikace GE Capital Bank