GE Capital Bank nabízí nové „stavebnicové“ programy GEnius

GE Capital Bank nabízí od počátku května tři nové finanční programy GEnius. Klienti si mohou sami na základě svých potřeb zvolit produkty, z nichž si složí danou variantu programu GEnius. Tyto produkty si mohou bez poplatků kdykoliv vyměnit a bez poplatků mohou měnit i jednotlivé programy GEnius.

Koncept účtu GEnius, který uvedla GE Capital Bank na trh v březnu 2002 se setkal s velkým ohlasem a měsíčně si ho otevřelo několik tisíc klientů. Na základě analýzy trhu a potřeb klientů se banka rozhodla po dvou letech pro inovaci a místo dosavadního běžného účtu GEnius nyní uvádí na trh tři nové finanční programy GEnius.

Od počátku května si mohou klienti zřídit tyto varianty finančních programů: GEnius Mini, GEnius Standard a GEnius Komplet. Jsou to skupiny bankovních produktů k běžnému účtu, za které klient souhrnně platí jeden měsíční poplatek za vedení. Tento poplatek je nižší, než kdyby si klient zřídil jednotlivé produkty zvlášť (tedy mimo program GEnius).

V každém ze tří finančních programů GEnius je pevně stanoven pouze počet produktů - GEnius Mini - tři produkty (běžný účet + dva další produkty), GEnius Standard - pět produktů (běžný účet + čtyři další produkty) a GEnius Komplet, který klientovi dává možnost zřídit si k běžnému účtu neomezeně mnoho produktů. Klienti si sami podle svých potřeb vyberou produkty (přehled produktů viz níže), které nejlépe využijí.

„Tři nové finanční programy GEnius nejsou produktové balíčky, s kterými se na českém bankovním trhu setkáváme. Na rozdíl od „balíčkového“ přístupu nepředepisujeme klientům, které produkty si musí zřídit. Je pouze na nich, který finanční program GEnius si vyberou, a které produkty si v jeho rámci zvolí. Klientům tedy umožňujeme libovolně si svého GEnia složit jako stavebnici,“ řekl Jan Grosman, produktový manažer GE Capital Bank.

Klienti mohou kdykoliv bez poplatků za zrušení a zřízení měnit skladbu produktů v programu. Pokud jim například přestane vyhovovat Telefon Banka, mohou ji vyměnit za Internet Banku nebo za další platební kartu. Nepotřebují již mít finanční rezervu v podobě kontokorentu Flexikredit (povolené přečerpání účtu do minusu), protože nyní mají dostatečně velké úspory, vymění tedy Flexikredit například za Spořící účet nebo za Mobil Banku.

GE Capital Bank umožňuje klientům měnit bezplatně a kdykoliv nejen produkty v rámci jednoho finančního programu GEnius – umožňuje jim bezplatně přecházet i mezi jednotlivými typy programu GEnius. Klient si tedy může například vyměnit GEnius Mini za GEnius Standard nebo GEnius Komplet a obráceně, a to vše bez poplatků za zrušení nebo zřízení nového produktu.

„Klientům tedy nedáváme pouze možnost libovolné skladby produktů při sestavování jejich GEniů, ale umožňujeme i přechod mezi programy bez jakýchkoliv sankčních poplatků, a to kdykoliv podle jejich potřeb,“ řekl Jan Grosman. „Pro klienty mají programy GEnius tři základní výhody. První je flexibilita – a to jak při zřízení programu GEnius tak i při případných budoucích změnách. Další výhodou je jednoduchost – s programy GEnius nejsou spojené žádné další podmínky či poplatky. V neposlední řadě je pak pro klienty podstatná cenová výhoda – produkty zahrnuté do programu GEnius jsou pro klienty levnější, než kdyby je zakládali samostatně.“

Klienti si mohou sestavit svůj finanční program GEnius z těchto produktů:

 • Běžný účet základní a jediná povinná součást finančních programů GEnius). Spolu s ním klient automaticky získává i zasílání výpisu poštou jednou měsíčně.
 • Platební kartyMaestro (elektronická mezinárodní karta), MasterCard Standard (mezinárodní embosovaná platební karta) a MasterCard Internet (karta určená k platbám na internetu).
 • Flexikredit – kontokorent umožňující povolené přečerpání běžného účtu.
 • Nástroje přímého bankovnictví - Mobil Banka, Telefon Banka, Internet Banka GEnius, Internet Banka.
 • Spořící účet - účet k běžnému účtu, na který si klient může odkládat momentálně nevyužívané finanční prostředky.

  Jednotlivé programy GEnius se od sebe liší nejen počtem produktů, ale samozřejmě i cenou za měsíční vedení.

 • GEnius Mini: 78 Kč
 • GEnius Standard: 127 Kč
 • GEnius Komplet: 216 Kč

  Klienti, kteří již mají zřízený původní běžný účet GEnius, ho mohou samozřejmě v nezměněném složení (běžný účet s měsíčním výpisem zasílaným poštou, kontokorent, dva kanály přímého bankovnictví) využívat i nadále nebo mohou využít bezplatný přechod na některý ze tří nových finančních programů GEnius.

  Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank