GE Capital Bank nabízí garantované sazby a nové fixní periody hypoték

GE Capital Bank chce být při poskytování hypoték pro klienty co nejtransparentnější s jasnými a výhodnými cenami

GE Capital Bank od 2. srpna rozšiřuje nabídku fixních period pro hypotéky (o tříletou a desetiletou fixaci) a na všechny fixní periody nabízí garantované úrokové sazby, které poskytuje bez ohledu na příjmy a věk klienta, délku úvěru, účel úvěru a nemovitost. Na rozdíl od ostatních bank zcela zrušila produkty s úrokovými sazbami „od“, u nichž zájemce o hypotéku neví, jakou „cenu“ nakonec získá. GE Capital Bank tak nyní umožňuje klientům zafixovat si úrokové sazby na jeden rok, tři roky, pět a deset let, okamžitě znát jednoznačně cenu a velmi snadno si vybrat hypotéku, která odpovídá jejich potřebám.

„Jsme v období postupného růstu ceny peněz na trhu. V dlouhodobějším horizontu několika let lze očekávat i růst sazeb hypotečních úvěrů na českém trhu. Proto je pro klienty výhodné zafixovat si současné sazby na delší časové období. Vyšli jsme jim vstříc výhodnou úrokovou sazbou na desetiletou fixní periodu, která patří k nejnižší na českém trhu – hypotéku Standard může klient získat s garantovanou sazbou na desetiletou fixaci ve výši 6,05 %,“ řekl Stanislav Rokos, manažer hypoték GE Capital Bank.

GE Capital Bank jako první z bank na českém trhu přistupuje ke klientům zcela transparentně při stanovení všech hypotečních úrokových sazeb. Úrokové sazby hypoték GE Capital Bank totiž závisí jen na výši hypotéky a typu úvěru tj. Standard, Premium, Optimum (popis viz níže). „GE Capital Bank garantuje klientům cenu bez toho, aby výše úroku byla ovlivněna příjmy a věkem klienta, délkou úvěru, účelem úvěru a nemovitostí. Chceme, aby stanovení sazeb bylo pro klienty naprosto transparentní, garantované a nabídka typů úvěrů srozumitelná a přehledná,“ řekl Stanislav Rokos manažer hypoték GE Capital Bank.

U hypotéky Standard jsou stanoveny tři úvěrová pásma. První pásmo je pro hypotéky od 300 tis. Kč do 1, 5 mil. Kč, druhé od 1,5 mil. Kč do 3 mil. Kč a třetí pásmo pro hypotéky nad 3 mil. Kč.

Hypotéka Premium je určena zejména pro klienty, kteří mají zájem o střední a větší hypotéky s delší dobou splatnosti. Tuto hypotéku získají klienti zdarma, tzn. bez poplatku za uzavření a přitom s garantovanými sazbami, které patří k nejnižším na trhu. Pro roční fixní periodu je stanovena úroková sazba 3,35 % p. a., která patří k nejnižším na českém trhu. Sazba pro tříletou fixní periodu je u hypotéky Premium 4,35 % a u pětileté fixace 4,95 %.

V úrokové sazbě hypotéky Optimum je již zahrnuto zvolené životní pojištění. Klienti neplatí žádný poplatek za zpracování úvěru, ani poplatek za vedení úvěrového účtu. Náklady na hypotéku jsou tedy plně daňově odpočitatelné. Klient GE Capital Bank si může zvolit mezi dvěma základními typy pojištění, která kryjí následující rizika:

A) Životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity a úmrtí.

B) Životní pojištění pro případ pracovní neschopnosti, plné invalidity, a úmrtí včetně pojištění při ztrátě zaměstnání.

„Tři základní typy úvěru Standard, Premium a Optimum jsme tak zjednodušili a zprůhlednili, aby jejich význam a výhody pro klienta byly zřejmé a garantovatelné,“ řekl Stanislav Rokos manažer hypoték GE Capital Bank.

S výběrem optimální varianty pomůže klientům osobní hypoteční bankéř GE Capital Bank. Klienti jsou hned na první schůzce informováni o výši úrokové sazby, kterou jim banka bude garantovat. Osobní hypoteční bankéř zároveň okamžitě spočítá potřebnou splátku úvěru, pomůže klientům s vyřízením veškerých potřebných náležitostí a provede je celým procesem získání nového bydlení.

„Klient přichází za naším hypotečním bankéřem skoro jako do ordinace k lékaři. Informuje ho o svých problémech a potřebách, hypoteční bankéř stanoví „diagnózu“, poradí jak postupovat, navrhne technickou a administrativní podporu. Hypoteční osobní bankéř průběžně sleduje „stav“ klienta, upravuje postupy a potřebné „medikamenty“. Klienta „uzdravíme“, tzn. získá bydlení pro sebe i svou rodinu,“ říká osobní hypoteční bankéř GE Capital Bank Václav Patyk.

GE Capital Bank patří k prvním bankám na českém trhu, které nabízejí financování nákupu družstevního bytu pomocí hypotéky. Klientům to GE Capital Bank umožňuje již od září 2002. GE Capital Bank nabízí možnost financovat pomocí hypotéky nákup rekreačních objektů – chalup a rekreačních domků.

Předčasné splacení hypotéky umožňuje GE Capital Bank bez sankcí. Pokud klient při uzavření hypotéky využije možnost zřídit si mimořádnou splátku, může kdykoliv předčasně splatit část úvěru bez jakýchkoli sankcí – a to i mimo dobu konce fixace úrokové sazby.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank