GE Capital Bank jako první banka v ČR nabízí standardní hypotéku na rekreační objekty

GE Capital Bank nabízí od června jako první banka na českém trhu standardní hypoteční úvěr na koupi, výstavbu či rekonstrukci rekreačních chalup a rekreačních domků. Klienti mohou hypotéku využít za stejných podmínek jako u hypotečního úvěru na nemovitost určenou k trvalému bydlení.

„V poslední době jsme se stále častěji setkávali s tím, že klienti chtěli získat hypotéku na financování rekreačních chalup a rekreačních domků. Rozhodli jsme se na to zareagovat a umožnit jako první na trhu použití standardní hypotéky k financování nákupu, výstavby či rekonstrukce tohoto typu nemovitostí. GE Capital Bank financovala pomocí hypotéky rekreační nemovitosti individuálně i v předchozí době, případně je umožňovala využít jako dozajištění pro financování bytových potřeb. Díky těmto zkušenostem se nyní rozhodla nabízet hypotéku na rekreační nemovitosti všem zájemcům,“ řekl vedoucí oddělení hypoték GE Capital Bank Stanislav Rokos. „Použití běžného hypotečního úvěru má v porovnání například s americkou hypotékou – tedy neúčelovým úvěrem jištěným nemovitostí – řadu výhod. Klienti získají nižší úrokové sazby či možnost snížení daňového základu,“ dodal Stanislav Rokos.

GE Capital Bank nabízí zájemcům o koupi, výstavbu či rekonstrukci rekreačních nemovitostí stejné podmínky jako u hypotéky na nemovitosti určené k trvalému bydlení. Úroková sazba činí v současnosti 2,89 % p.a . (garantovaná sazba platná akce do 31. 7. 2004) při roční fixaci a 4,60 % p.a. při fixaci pětileté. Díky spolupráci GE Capital Bank s pojišťovnou Generali lze zároveň zřídit pojištění nemovitosti za stejných podmínek jako u nemovitostí určených ke stálému obývání.

Pro poskytnutí hypotečního úvěru na rekreační chalupu či rekreační domek je nutné, aby stavba byla určena k trvalému užívání (nesmí tedy jít o stavbu dočasnou) a splňovala několik podmínek, jako např.: objekt musí být zasíťován, musí být přístupný z veřejné komunikace, zkolaudován jako rekreační chalupa či rekreační domek, zastavěná plochou nad 80 m2, musí být v souladu s právním stavem, apod.

GE Capital Bank nabízí klientům tři varianty hypotéky, které jim umožňují zvolit si formu financování nového bydlení, jež nejvíce odpovídá jejich potřebám. Klienti GE Capital Bank mohou například získat hypotéku se zřízením a vedením úvěrového účtu zdarma. S výběrem optimální varianty pomůže klientům osobní hypoteční bankéř. Klienti jsou již na první schůzce informováni o výši úrokové sazby, kterou jim banka bude garantovat. Osobní hypoteční bankéř pomůže klientům s vyřízením veškerých potřebných náležitostí a provede je celým procesem získání nového bydlení.

Součástí hypotéky může být i velmi výhodné pojištění schopnosti splácet. Pokud si ho klient zřídí, hradí za něj pojišťovna splátky hypotéky v případě pracovní neschopnosti, plné a trvalé invalidity a úmrtí. Součástí pojistného krytí je i unikátní pojištění pro případ ztráty zaměstnání.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank