GE Capital Bank a PGRLF podepsaly smlouvu o spolupráci

GE Capital Bank, a. s., a Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a. s., (PGRLF) podepsaly smlouvu o spolupráci při poskytování hypoték na nákup zemědělské půdy. Podpis tohoto dokumentu otevírá GE Capital Bank prostor k finalizaci speciálního hypotečního produktu pro nákup zemědělské půdy se státní podporou.

V prostorách centrály GE Capital Bank byla podepsána „Smlouva o spolupráci při naplňování podprogramu Půda“ mezi GE Capital Bank a Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem. Smlouvu za GE Capital Bank podepsali Gerard Ryan, předseda představenstva a generální ředitel a Jiří Klumpar, místopředseda představenstva. Za PGRLF smlouvu podepsal RNDr. Lubomír Netolický, předseda představenstva a ředitel Fondu.

„Podpis smlouvy nám otevřel cestu k dokončení speciálního hypotečního produktu určeného na nákup zemědělské půdy. Zájemcům z řad zemědělců bychom mohli zvýhodněnou hypotéku nabídnout během několika týdnů. Detailní informace o tomto produktu oznámíme při jeho uvedení na trh,“ řekl Gerard Ryan, předseda představenstva a generální ředitel GE Capital Bank.

Podprogram Půda je součástí programu Investice PGRLF. Jeho cílem je podpořit nákup nestátní zemědělské a omezeně lesní půdy. Zájemci o koupi půdy v rámci tohoto podprogramu budou moci získat od GE Capital Bank na nákup půdy hypotéku, jejíž část bude dotována z prostředků PGRLF.

Podle ředitele a předsedy představenstva PGRLF RNDr. Lubomíra Netolického svou účastí na tomto programu potvrzuje GE Capital Bank dosavadní dobrou spolupráci mezi oběma subjekty. „GE Capital Bank se podílí na celkovém objemu úvěrů do zemědělství s podporou PGRLF přibližně 20 %. Nyní zbývá pouze dořešit nezbytné technické detaily programu, aby v průběhu několika dní bylo možno vyhlásit termín přijímání žádostí klientů o tento dotační titul,“ dodal Netolický.

Nabídka hypotéky na nákup půdy je v souladu se strategií GE Capital Bank orientovat se v oblasti komerčního bankovnictví na produkty pro malé a střední firmy.

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Bank

GE Consumer Finance, která je součástí General Electric, je s aktivy ve výši téměř 95 miliard USD předním poskytovatelem úvěrových služeb spotřebitelům, maloobchodu a dealerům s automobily ve více než 35 zemích celého světa. GE Consumer Finance je dceřinou společností ve stoprocentním vlastnictví General Electric a poskytuje nejrůznější finanční služby, jako jsou například kreditní karty, osobní půjčky, financování prodeje, půjčky na nákup a leasing automobilů, hypoteční úvěry, pojištění úvěrů atd. V České republice působí tyto společnosti patřící do GE Consumer Finance: GE Capital Bank, GE Capital Multiservis a GE Capital Leasing.

PGRLF, a.s., byl založen na základě usnesení vlády v roce 1993 jako akciová společnost, jejímž jediným akcionářem je ministerstvo zemědělství. Za dobu své činnosti Fond podpořil úvěry pro rolníky a potravináře za více než 85 miliard korun. Podpora má formu dotací na úroky a garancí části jistiny úvěru.