Finančním ředitelem GE Capital Bank byl jmenován Christoph Glaser

Do GE Capital Bank byl v prosinci jmenován nový finanční ředitel (Chief Financial Officer) Christoph Glaser. Sonia Slavtcheva, která tuto pozici zastávala dosud, bude nyní zastávat pozici finanční ředitelky GE Money Services se sídlem v americkém Stamfordu.

Christoph Glaser působil od roku 1999 jako Executive Audit Manager (výkonný manažer auditu) v korporátním auditu GE, kde se poslední 2 roky zaměřil především na různé společnosti v rámci finanční divize GE Consumer Finance. Do skupiny GE přišel v roce 1997 v rámci Programu rozvoje evropských manažerů, kdy nastoupil přímo do divize do GE Consumer Finance.

Během své sedmileté kariéry v GE nasbíral Christoph Glaser mnoho zkušeností na různých světových trzích – působil v například v Německu, USA, Rusku, Velké Británii či Japonsku.

„Jsem velmi potěšen, že nastupuji do jedné z nejúspěšnějších firem divize GE Consumer Finance,“ uvedl Christoph Glaser, nový finanční ředitel GE Capital Bank, a dodal:

„Vnímám tuto pozici jako velkou příležitost nejen pro mě, ale především jako příležitost pro firmu, kde mohu uplatnit své dosavadní globální zkušenosti ze svého předchozího působení v GE.“

Glaser bude současně řídit finance také dvou dalších společností v rámci GE Consumer Finance – GE Capital Multiservis a GE Capital Leasing, a to jak v České tak i Slovenské republice.

Christoph Glaser se narodil v Německu, kde vystudoval ekonomii na Freie Universität Berlin a asijské studie (jazyk, historiii a politiku) na Humboldt-Universität Berlin. V rámci výměnného stipendia mezi Německem a Hong Kongem studoval také na The Chinese University of Hong Kong.

Christoph Glaser je ženatý a mezi jeho koníčky patří historie, geografie, sport - především potápění a turistika.

Sonia Slavtcheva, která zastávala pozici finanční ředitelky GE Capital Bank předcházející tři roky, povýšila do funkce finanční ředitelky společnosti GE Money Services se sídlem ve Stamfordu ve Spojených státech amerických. „Sonia Slavtcheva přispěla značnou měrou k celkovému úspěchu naší společnosti - vybudovala vynikající tým a zabezpečila, aby společnost efektivně naplňovala strategické iniciativy, které finanční skupinu GE Consumer Finance dovedly do silného postavení, které dnes zaujímá. Věříme, že úspěchy teď na ni čekají i v její nové pozici,“ doplnil Gerard Ryan, předseda představenstva a generální ředitel GE Capital Bank.

Sonia Slavtcheva je čtvrtým členem nejvyššího vedení GE Consumer Finance v České a Slovenské republice, který byl povýšen do významné funkce v GE v zahraničí (Ivan Svítek, dřívější finanční ředitel, je dnes generálním ředitelem GE Consumer Finance v Brazílii, František Ježek, bývalý ředitel risku je nyní ředitelem risku v GE Consumer Finance Rakousko a Veronika Sodomková, bývalá ředitelka lidských zdrojů zastává nyní tuto fukci v GE Money Bank Německo).

Eva Chaloupková, manažerka komunikace GE Capital Bank