Finanční sklípek GE Money Bank na veletrhu TechAgro

Banka poradí, jak čerpat dotace z EU, nabídne zvýhodněné produkty a pro nejrychlejší zákazníky připravila jako dárek satelitní navigace

GE Money Bank si pro letošní ročník mezinárodního veletrhu TechAgro, který proběhne v Brně od 6. dubna do 10. dubna, připravila zvýhodněné finanční produkty a služby. V rámci časově omezené nabídky lze získat úvěr na financování zemědělské techniky s odpuštěnou první splátkou a satelitní navigací zdarma. Přítomní zástupci společnosti AgroConsult Bohemia také poradí, jak prostřednictvím služby GE Money Bank EU Servis žádat o dotace z evropských fondů. Stánek GE Money Bank má podobu vinného sklípku a zájemci ho naleznou na venkovní ploše C, pod číslem 207. Na stánku bude zastoupena také společnost GE Jenbacher, přední světový výrobce plynových motorů, které se používají mimo jiné pro zemědělské bioplynové stanice.

„Pro účastníky veletrhu máme připravenu jedinečnou nabídku. Pokud se zájemci rozhodnou využít úvěru na financování zemědělské techniky, odpustí jim GE Money Bank první splátku. Pro 40 nejrychlejších máme navíc dárek v podobě satelitní navigace zdarma,“ říká manažerka zemědělských úvěrů GE Money Bank Iva Prokopová. „Na stánku bude také tombola, v rámci které si zájemci mohou vylosovat zajímavý dárek, například domácí vinotéku,“ dodává Iva Prokopová.

V případě, že zákazník využije v rámci veletrhu speciální nabídku a rozhodne se financovat úvěrem GE Money Bank například traktor v hodnotě 1,8 milionů korun se splatností 7 let, ušetří částku 21 428 korun. Nabídka platí pro žádosti o úvěr podané do konce dubna 2008.

Otázky spojené s financováním zemědělských projektů budou moci návštěvníci veletrhu zkonzultovat se specializovanými bankéři GE Money Bank. Stejně tak mohou využít poradenskou službu EU servis, kterou banka nabízí ve spolupráci s AgroConsult Bohemia. Odborníci jim poradí, jak si podat žádost či jak čerpat dotace z Evropské unie v rámci Programu rozvoje venkova. „Tento program poskytuje nemalé prostředky na investice do výstavby a rekonstrukce zemědělských objektů, například stáje pro dojnice, hnojiště nebo skladové kapacity. Podporuje také realizaci ekologických projektů, jako jsou bioplynové stanice a jiné způsoby zpracování biomasy,“ dodává Iva Prokopová.

Nové směry investic v zemědělství, to je název specializovaného semináře, který pro účastníky veletrhu připravila ve spolupráci s několika odbornými partnery GE Money Bank. Na semináři se bude hovořit především o zkušenostech se zemědělským financováním v Evropské unii, aktuálních trendech a o financování ekologických projektů pro zemědělce. Seminář se koná v úterý 8. dubna od 10 hodin v Press centru pavilonu E (2. patro).

Dle výše objemu poskytnutých úvěrů je GE Money Bank ve financování zemědělců jedničkou na českém trhu. Objem portfolia zemědělských úvěrů GE Money Bank činil k 31. březnu 2008 téměř 8,2 miliard korun, přičemž celkové portfolio těchto úvěrů v České republice dosahovalo 28,8 miliardy korun.

Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank