Expres půjčka zažila rekordní den – 1300 půjček v objemu 75 milionů Kč

Spotřebitelská neúčelová Expres půjčka od GE Money Bank zaznamenala v pátek 18. listopadu nový rekord. Za tento jediný den poskytla banka celkem 1300 nových úvěrů, jejichž objem přesáhl 75 milionů korun. Tradiční předvánoční zájem o půjčku letos banka podpořila nejen nabídkou Půjčky v akci, ale také unikátní možností odkladu splátek bez úročení a soutěží o automobily Opel Astra.

„Jde o dosavadní rekord u Expres půjček poskytnutých za jeden den, a to jak co do počtu, tak co do objemu,“ řekla manažerka Expres půjčky GE Money Bank Veronika Karlišová. „Zájem o Expres půjčku stimulují kromě Půjček v akci především dvě speciální nabídky – možnost bezúročně odložit splácení a šance zapojit se do soutěže a vyhrát auto. Taková nabídka je přitom na českém bankovním trhu unikátní,“ dodala Veronika Karlišová.

Celkem již v prvních třech čtvrtletích letošního roku GE Money Bank poskytla téměř 136 tisíc Expres půjček v souhrnném objemu 7,746 miliardy korun. „Předběžná čísla i dosažený denní rekord indikují, že celkový výsledek za letošní rok výrazně překoná ten loňský. Zájem v předvánočním období je tradičně vyšší než ve zbytku roku,“ dodala Veronika Karlišová.

Důležitou vlastností Expres půjček je jejich dostupnost a snadnost. Není potřeba žádného ručení ani dokládat účel půjčky. Po dodání dokladů se klient dozví rozhodnutí o poskytnutí v průměru během dvou minut.

Půjčky v akci (nabídka platí do konce roku 2005)

  • Expres půjčka ve výši 50 000 Kč se splatností 72 měsíců a garantovanou měsíční splátkou 999 Kč
  • Expres půjčka ve výši 70 000 Kč se splatností 72 měsíců a garantovanou měsíční splátkou 1399 Kč
  • Expres půjčka ve výši 90 000 Kč se splatností 72 měsíců a garantovanou měsíční splátkou 1799 Kč

V rámci současné nabídky Půjček v akci mohou klienti využít možnosti začít svůj úvěr splácet až za čtyři měsíce. Po tuto dobu přitom není jistina úročena. Jde o další z inovativních kroků GE Money Bank – odklad splátek s úrokovou sazbou 0 % p.a. totiž žádná jiná banka na českém trhu nenabízí.

Zákazníci, kteří uzavřou s GE Money Bank smlouvu o nové Expres půjčce v období od 24. října do 16. prosince, mohou vyhrát automobily Opel Astra Classic II v ceně 344 900 Kč. Každý týden je v rámci soutěže vyhodnocen jeden vítěz a odměněn osobním vozem.

* * *

Expres půjčka je neúčelový úvěr, u kterého GE Money Bank nevyžaduje žádné ručení, přičemž o poskytnutí rozhodne banka na počkání – průměrně do 2 minut, do dalších 5 minut již má klient peníze na účtu. Prostřednictvím Expres půjčky si mohou klienti půjčit 30 až 200 tisíc Kč. Dobu splatnosti si mohou zvolit podle svých požadavků v délce 24, 30, 40, 50, 60 a 72 měsíců.

Klientům, kteří již Expres splácí, banka nabízí možnost doplnit svůj úvěr do původní výše – mohou si půjčit částku, kterou již splatili, a platit stále jednu splátku, na kterou byli zvyklí.

O poskytnutí Expres půjčky mohou jak klienti GE Money Bank, tak i všichni ostatní požádat nejen na 200 obchodních místech banky, ale také on-line prostřednictvím internetu. Díky jednoduchému formuláři na adrese www.exprespujcka.cz je žádost o půjčku i rozhodnutí o ní otázkou několika minut. Dostupnosti Expres půjčky pomáhá také telefonní linka 844 844 844, na níž mohou zájemci o úvěr předběžně zjistit, zda oni osobně mohou úvěr získat, v jaké výši a s jakou měsíční splátkou.

Lze o ni také požádat prostřednictvím 373 bankomatů GE Money Bank. Na nich je klientům k dispozici služba Infolimit, která je informuje o tom, kolik peněz jim může banka okamžitě půjčit prostřednictvím Expres půjčky, kontokorentu Flexikredit a kreditní karty MoneyCard. Pokud klient zadá své telefonní číslo, kontaktuje jej nejpozději další pracovní den bankéř GE Money Bank a dohodne s ním vše potřebné. Tento způsob kontaktu mohou využít i zájemci o úvěr, kteří nejsou klienty GE Money Bank.

Klienti čerpající Expres půjčku si mohou sjednat pojištění schopnosti splácet. Klient je pojištěn od data čerpání úvěru až do jeho splacení.

RPSN nabídky Půjčky v akci činí u úvěru ve výši 50 tisíc Kč 14,03 % (s odkladem splátek 12,76 %), u 70 tisíc Kč 14,05 % (s odkladem splátek 12,77 %) a u 90 tisíc Kč 14,05 % (s odkladem splátek 12,77 %). Roční úroková sazba činí 12,8 % p.a.

 

Eva Chaloupková,
manažerka externí komunikace GE Money Bank