Evropští manažeři GE Consumer Finance odložili kravaty a pomohli pražskému Domu dětí a mládeže

Ve dnech 11. a 12. května proběhlo tentokrát v Praze pravidelné čtvrtletní jednání padesáti klíčových evropských manažerů GE Consumer Finance. Špičky GECF jednaly o strategii společnosti v souvislosti s připravovanými aktivitami pro nadcházející období roku 2004. Nad rámec tohoto jednání se evropští manažeři v čele s prezidentem a CEO GE Consumer Finance – Evropa, Danem O’Connorem, rozhodli zůstat v Praze o den déle a ve čtvrtek 13. května 2004 v rámci hnutí dobrovolníků GE Elfun pomohli při zvelebení areálu Stanice přírodovědců Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy.

V General Electric má silnou tradici a klíčové místo hnutí dobrovolníků Elfun (zkratka vznikla spojením slov „Electric Fund“). Jde o hnutí dobrovolníků z řad zaměstnanců společnosti General Electric, kteří pomáhají v nejrůznějších oblastech a na mnoha místech po celém světě. Důležitou součástí činnosti tohoto sdružení je především dobrovolnická práce ve prospěch svého okolí.

„Protože pomoc potřebným, charitativní činnost a dobrovolnické hnutí je důležitou součástí firemní kultury skupiny General Electric, rozhodli jsme se zařadit do programu pražského jednání nejvyšších evropských managerů GE Consumer Finance také obecně prospěšný projekt. V jeho rámci všech padesát top managerů GE Consumer Finance v čele s presidentem a generálním ředitelem GE Consumer Finance - Evropa Danem O’Connorem přiložilo ruku k dílu při dokončení zahrad a meteorologické stanice Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy v Praze 5,“ řekl Gerard Ryan, generální ředitel GE Capital Bank.

Ve čtvrtek 13. května vyměnili manažeři GE Consumer Finance kravaty a obleky za montérky a rukavice, místo kalkulaček a počítačů se chopili lopat a koleček v areálu Stanice přírodovědců Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy (Drtinova 1a, Praha 5). Práce, které provedl top management GE Consumer Finance, zahrnovaly dokončení výstavby voliéry, výsadbu stromů, keřů a květin, usazení konstrukcí a oplocení pro okrasné dřeviny, kultivaci strání a náspů, položení nových trávníků, natírání plotů a laviček, ale také výstavbu a dokončení malé meteorologické stanice včetně instalace potřebných zařízení a nutného vybavení. V rámci této akce poskytla GE Consumer Finance Domu dětí a mládeže více něž jeden milion korun.

„V současné době jsou tyto a jim podobné charitativní akce spíše výjimkou a finančních prostředků i pracovníků není tolik, kolik bychom potřebovali. Proto jsme byli nabídkou GE Consumer Finance nadšeni a děkujeme za pomoc. Všechna práce, ale i prostředky věnované společností GE směřují přímo k těm nejpotřebnějším, k dětem,“ dodal Libor Bezděk, ředitel Domu dětí a mládeže, největšího a nejstaršího plně otevřeného centra volného času pro pražské děti.

Dobrovolnické hnutí GE Elfun sdružuje více než 48 000 členů ve 27 zemích světa, přičemž dobrovolníci GE Elfun na celém světě ročně odpracují více než milion hodin. Snaží se pomáhat především při podpoře vzdělávání dětí a poskytovat podporu postiženým občanům. Organizace Elfun byla založena v roce 1928 a v loňském roce tedy oslavila 75 let své existence.

V České republice působí Elfun od roku 2000 a za dobu své existence se jeho příznivci podíleli již na desítkách různých forem aktivit. V loňském roce dobrovolníci z Elfunu zorganizovali například dárcovství krve ve spolupráci s Červeným křížem, čištění Moravského krasu a chráněné rezervace Pálava, sbírku plenek pro Dětský domov Charlotty Masarykové na Zbraslavi, pomohli s organizací letního tábora pro handicapované děti z občanského sdružení Hafík a uspořádali akci s handicapovanými dětmi a dospělými z občanského sdružení Duha.

Eva Chaloupková, manažerka externí komunikace GE Capital Bank