Dobrovolníci z GE Money Bank vyměnili počítače za malířské náčiní

Zaměstnanci GE Money Bank, kteří jsou zapojení do dobrovolnické organizace GE Volunteers, se pustili do malování pokojů a výroby keramických předmětů. Akce byla součástí dlouhodobé podpory hospice Dobrého Pastýře v Čerčanech.

S hospicem Dobrého Pastýře v Čerčanech spolupracuje GE Volunteers od roku 2012. Nejnovější pomoc v polovině března sestávala z vymalování tří pokojů a asistence klientům v denním stacionáři při výrobě keramiky. Keramické výrobky svých klientů hospic následně prodává během poutě, která se v jeho areálu v Čerčanech nedaleko Benešova tradičně pořádá. Letos se pouť koná 26. dubna 2015.

„Malířské práce jsou v hospici Dobrého Pastýře v Čerčanech takovou naší doménou. Kromě pokojů jsme již v minulosti vymalovali také chodby a natřeli jsme plot i zahradní nábytek,“ říká s úsměvem za GE Volunteers Zuzana Pokorná a dodává: „Součástí naší pomoci jsou také běžnější úkony, jako je mytí oken, sázení květin, předčítání novin klientům hospice, ale také pomoc personálu, například s nastavením interních předpisů a pracovního řádu, organizací archivu, letním provozem kavárny či v podobě školení v oblasti PR.“

Kromě fyzické pomoci poskytuje společnost GE Money Bank hospici Dobrého Pastýře také finanční podporu. Na náklady spojené s provozem mobilního hospice a na speciální vybavení putovaly z jejího grantového Programu podpory potřebných již celkem tři granty. Díky dobrovolnici z GE Volunteers, která v minulosti přihlásila projekt pomoci hospicu do korporátní soutěže, získal hospic Dobrého Pastýře také výhru 5000 dolarů.

O GE Volunteers

Dobrovolnická organizace GE Volunteers je důležitou součástí společenské odpovědnosti GE Money Bank. Každý rok odpracují zaměstnanci banky, jejich rodinní příslušníci a přátele na projektech zaměřených na podporu seniorů, znevýhodněných osob, dětí a ochranu životního prostředí tisíce hodin. Počet akcí realizovaných každý rok v jednotlivých regionech už daleko překročil stovku. Na přímou pomoc je navázána i pomoc finanční z grantového Programu podpory potřebných.

 

Milada Franek,

tisková mluvčí GE Money Bank


 

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Franek, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.franek@ge.com

 

Ogilvy Public Relations

Milan Kříž, tel.: 221 998 237, 602 266 316, e-mail: milan.kriz@ogilvy.com

Libor Procházka, tel.: 221 998 267, 725 385 869, e-mail: libor.prochazka@ogilvy.com

nebo Servis pro media na www.gemoney.cz