Dobrovolníci z GE Money Bank pomáhali o Velikonocích dětem i seniorům

Pletení pomlázky, malování kraslic nebo výroba svátečních dekorací. To vše zorganizovali členové organizace GE Volunteers, kterou tvoří zaměstnanci GE Money Bank, za poslední měsíc. Dobrovolníci se věnovali dětem z dětských domovů nebo dětské psychiatrie, klientům charitativních organizací, seniorům z hospiců nebo domů s pečovatelskou službou. Do velikonočních aktivit se zapojilo 60 dobrovolníků, kteří odpracovali více než 700 hodin.

„S Velikonoci se pojí mnoho krásných zvyků a tradic, ale bohužel ne všichni je mohou trávit doma s rodinou. I proto jsme letošní Velikonoce strávili opět velmi aktivně. Během čtyř týdnů jsme s šedesáti dobrovolníky zorganizovali 23 akcí po celé republice a vykouzlili úsměvy na stovkách tváří v celém Česku,“ popisuje Zuzana Pokorná z dobrovolnické organizace GE Volunteers.

Dobrovolníci z GE Money Bank strávili čas jak s dětmi z dětské psychiatrie, dětských domovů a speciální základní školy, tak s klienty Charity Ostrava. Dobrovolníci se setkali i se seniory z domovů s pečovatelskou službou a hospiců. Poslední akce proběhla na Velikonoční pondělí v domově se zvláštním režimem Jedlí.

„Naší hlavní činností není pouze finanční a fyzická pomoc, ale velkou část aktivit tvoří psychická podpora, která leckdy spočívá v naprosto běžných věcech, jako je chození na procházky, zpívání, hraní her nebo tvorba nejrůznějších výrobků a dekorací. V tomto duchu se nesly i naše letošní velikonoční akce,“ říká Zuzana Pokorná z organizace GE Volunteers.

Speciální ZŠ Velká Bíteš

Dobrovolníci z GE Volunteers naučili děti ze speciální základní školy ve Velké Bíteši plést pomlázky a také s nimi vyráběli velikonoční ozdoby.

GE Volunteers pomáhají dětem na základní škole ve Velké Bíteši

Jaro v Červené Vodě

Výroba velikonoční a jarní výzdoby, procvičování paměti (křížovky, skrývačky, soutěže), pečení a cestování „Letem světem“ probíhalo za pomoci GE Volunteers v Domově důchodců sv. Zdislavy v Červené Vodě.

GE Volunteers pomáhají seniorům v Červené vodě

Hospic u Dobrého Pastýře v Čerčanech

Dobrovolníci připravili velikonoční dekorace a zapojili se do programu denních služeb centra.

GE Volunteers pomáhají v Hospici u Dobrého pastýře

Dětská psychiatrie v Thomayerově nemocnici v Praze

Velikonoční ozdoby zkrášlily také oddělení dětské psychiatrie v Thomayerově nemocnici. Dobrovolníci z GE Volunteers pomáhali hospitalizovaným dětem s malováním kraslic, zdobením květináčů a s tvorbou velikonočních zápichů a upletli s nimi pomlázky. GE Money Bank spolupracuje s dětskou psychiatrií již od roku 2011.

GE Volunteers pomáhají na Dětské psychiatrii v Thomayerově nemocnici v Praze

O GE Volunteers

Dobrovolnická organizace GE Volunteers je důležitou součástí společenské odpovědnosti GE Money Bank. Každý rok odpracují zaměstnanci banky, jejich rodinní příslušníci a přátelé na projektech zaměřených na podporu znevýhodněných osob a dětí a seniorů a na ochranu životního prostředí tisíce hodin. Počet akcí realizovaných každý rok v jednotlivých regionech už překročil dvě stovky. Na přímou pomoc je navázána i pomoc finanční z grantového Programu podpory potřebných.

 

Milada Veselá

tisková mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Veselá, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.vesela@ge.com

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@ge.com

nebo Servis pro média na www.gemoney.cz.