Dobrovolníci MONETA Money Bank pomohli s přípravami na Vánoce v 18 organizacích napříč republikou

Vlastnoruční pomoc, dárky na přání dětem i dospělým a nákup výrobků s vánoční tematikou. To jsou tři oblasti, které představují už tradiční příspěvek zaměstnanců MONETA Money Bank k vánoční pohodě klientů organizací starajících se o znevýhodněné spoluobčany. Letos takto v listopadu a prosinci odpracovali 430 hodin v 18 organizacích, připravili pod štědrovečerní stromeček téměř 300 dárků pro klienty 11 organizací a zakoupili výrobky klientů organizací za necelých 30 000 korun. 

„Vánočními aktivitami naše celoroční spolupráce vrcholí. Společně s organizacemi a jejich malými i dospělými klienty žijeme a píšeme dlouhodobé příběhy. Naše spolupráce není nahodilá ani nárazová,“ říká Zuzana Pokorná, specialistka společenské odpovědnosti MONETA Money Bank.

Během posledních dvou měsíců roku dobrovolníci zdobili s klienty podporovaných organizací stromečky, vyráběli dekorace, adventní věnce a vánoční svícny, s klienty pekli a zdobili cukroví, uspořádali mikulášskou besídku nebo výtvarné dílny pro děti, pomáhali dětem vyrobit dárky pro rodiče. A kam se dobrovolníci rozjeli? Vánoční přípravy podnikali od středočeského Předního Chlumu přes jihočeský Tábor, ústeckou Matiční ulici, Čerčany a Velkou Bíteš až po Ostravu a Prahu. Šlo například o domovy seniorů, hospic, krizová centra pro děti, dětské domovy a také třeba speciální školu.

Radost pod stromečkem na přání

Klienti spolupracujících organizací si každý rok sepíší svá přání, dobrovolníci MONETA Money Bank z nich vytvoří dlouhý seznam a zaměstnanci si vybírají, komu a čím chtějí udělat radost. Dárky nakoupí, zabalí a dobrovolníci je v předvánočním týdnu rozvezou do organizací, aby se přání dětem i dospělým klientům opravdu splnila. Letos se rozdělí v 11 organizacích téměř 300 dárků.

Zaměstnanci pomáhají i nákupem výrobků

Kromě toho dobrovolníci MONETA Money Bank organizují tradiční vánoční jarmark. Organizace, ve kterých vznikají různé výrobky během léčebných terapií, nabízejí produkty s vánoční tematikou zaměstnancům. Letos utržili téměř 30 000 korun, které použijí na různé nadstavbové aktivity pro své klienty.  

 

Milada Veselá

tisková mluvčí MONETA Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Veselá, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.vesela@moneta.cz

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@moneta.cz

nebo Servis pro média na www.moneta.cz.