Díky Infolimitu mají klienti možnost kdykoli si zjistit výši své potenciální půjčky

Počet Expres půjček GE Capital Bank se meziročně zvýšil o téměř 65 %

Zájemci o úvěr mají k dispozici novou službu GE Capital Bank - Infolimit. Jejím prostřednictvím se mohou průběžně informovat, jak velkou Expres půjčku jim může banka v daném okamžiku nabídnout, či jak velký kontokorent (Flexikredit) mohou čerpat. Tuto informaci získají on-line pomocí své Mobil Banky, Internet Banky nebo při osobní návštěvě obchodního místa banky.

Podmínkou zřízení služby Infolimit je vedení běžného účtu u GE Capital Bank alespoň po čtyři měsíce. Důležitými kritérii ovlivňujícími výšku úvěru jsou i příjmy a průběžné zůstatky - je tedy vhodné, aby si klient, který chce službu Infolimit využít, nechal na svůj účet v GE Capital Bank posílat pravidelné příjmy. Na konci každého měsíce jsou automaticky vyhodnoceny informace, které má banka o běžném účtu daného klienta, a na jejich základě je klientovi nabídnuta aktuální výše finančních částek, které mu GE Capital Bank může případně poskytnout. Tyto informační limity jsou platné vždy po dobu následujícího kalendářního měsíce a jejich výši si klient může zjistit prostřednictvím Internet Banky, Mobil Banky či při osobní návštěvě na obchodním místě GE Capital Bank.

„Zájem o spotřebitelské úvěry dlouhodobě roste. Rostou však i nároky klientů na rychlost a jednoduchost vyřízení úvěru. Infolimit je službou, kterou GE Capital Bank vychází vstříc tomuto požadavku klientů,“ řekl Radko Šindrbal manažer spotřebitelských půjček GE Capital Bank. „Klient je kdykoliv informován o výši svého potenciálního úvěrového rámce – pokud se pro půjčku rozhodně je samotné vyřízení úvěru již jen otázkou pár minut.“

Pokud klient zažádá o Expres půjčku na obchodním místě GE Capital Bank, je rozhodnutí o jejím poskytnutí učiněno obratem a nejpozději druhý den je požadovaná částka převedena na jeho běžný účet.

Zájem o spotřebitelské úvěry dokazuje růst počtu a objemu poskytnutých Expres půjček v minulém roce. V roce 2002 počet poskytnutých půjček vzrostl na 192 tisíc smluv a jejich objem na více než 7,8 miliardy Kč. V porovnání s koncem roku 2001, kdy počet poskytnutých Expres půjček činil více než 116 tisíc a objem téměř 5,5 mld. Kč, došlo k růstu o 64,9 % v počtu a o 42,6 % v objemu poskytnutých úvěrů.

Jan Hainz,
tiskový mluvčí GE Capital Bank