Dětský Genius s panenkou pro holky a stavebnicí Lego pro kluky

 

GE Money Bank připravila pro každého, kdo si u ní založí konto Dětský Genius s pojistným programem Dětské pojištění Plus, dárek. Dívky se mohou těšit na panenky od firmy Mattel a pro chlapce je připravena oblíbená stavebnice Lego. Dárek si klienti převezmou rovnou na pobočce při založení účtu. Dětský Genius je bez poplatků a je určený dětem od narození do 15 let. Automatickou součástí účtu je nově také úrazové pojištění dětí.
Konto Dětský Genius se vyznačuje nadstandardní roční úrokovou sazbu 2,5 procenta (při zůstatku do 30 tisíc korun), která patří v oblasti dětských účtů mezi nejvyšší na trhu. Klienti dále oceňují skutečnost, že GE Money Bank k dětskému účtu zdarma nabízí unikátní pojistný program Dětské pojištění. To zahrnuje krytí pro případ trvalé invalidity následkem úrazu dítěte s pojistnou částkou 200 tisíc korun. Za cenu 49 korun za měsíc může zákonný zástupce sjednat také pojistný program Dětské pojištění Plus s ještě vyšším zabezpečením dítěte.

Nástroj finančního vzdělávání
GE Money Bank dětem umožňuje v rámci účtu Dětský Genius provádět hotovostní vklady až do částky 10 tisíc korun. Od dovršení věku 8 let dítěte navíc vydá banka dítěti na základě žádosti zákonného zástupce platební kartu Dětské Maestro. Prostřednictvím platební karty může dítě provádět výběry z bankomatů, a to v limitu od 200 korun až do 2 000 korun za měsíc. Konkrétní výši limitu definuje vždy zákonný zástupce. Dětské účty proto rodiče ve stále větší míře využívají jako nástroje, kterým učí děti hospodařit s penězi.

Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank