Dětský Genius nyní s Bartem Simpsonem

Během čtyř měsíců si účet založily čtyři tisíce klientů

Pro každého, kdo si založí u GE Money Bank konto Dětský Genius, připravila banka dárek v podobě plyšového Barta Simpsona. Účet, určený dětem od narození do 15 let, si přitom od dubna založily již čtyři tisíce klientů. Také oni si po obdržení poukazu, který jim banka pošle poštou v průběhu září 2008, budou moci na svém obchodním místě Barta vyzvednout. GE Money Bank se ovšem rozhodla věnovat pozornost také dětem mimo Českou republiku. Za každé otevřené konto Dětský Genius banka daruje 50 korun Českému výboru pro UNICEF. Zatím bylo takto vybráno již přes 200 tisíc korun.

„O konto Dětský Genius je mezi klienty obrovský zájem. Od jeho uvedení si ho v průměru zakládá tisíc klientů měsíčně. Dětské účty totiž rodiče ve stále větší míře využívají jako nástroje, kterým učí děti hospodařit s penězi,“ uvedl Jiří Kresl, produktový manažer depozitních produktů GE Money Bank. „GE Money Bank proto dětem umožňuje
v rámci účtu provádět hotovostní vklady až do částky 10 tisíc korun. Od dovršení věku 8 let dítěte navíc vydá banka dítěti, na základě žádosti zákonného zástupce, platební kartu Dětské Maestro,“
dodává Jiří Kresl.

Prostřednictvím platební karty může dítě provádět výběry z bankomatů, a to v limitu od 200 korun až do 2 000 korun za měsíc. Konkrétní výši limitu definuje vždy zákonný zástupce. Doposud GE Money Bank vydala přes 1 600 platebních karet Dětské Maestro.

Účet i pojištění
Klienti v rámci konta Dětský Genius oceňují jeho nadstandardní roční úrokovou sazbu 2,5 procenta (při zůstatku do 30 tisíc korun), která patří v oblasti dětských účtů mezi nejvyšší na trhu. Dále pak skutečnost, že GE Money Bank k dětského účtu zdarma nabízí unikátní pojistný program Dětské pojištění. To zahrnuje krytí pro případ trvalé invalidity následkem úrazu dítěte s pojistnou částkou 200 tisíc korun. Za cenu 49 korun za měsíc, může zákonný zástupce sjednat také pojistný program Dětské pojištění Plus s ještě vyšším zabezpečením dítěte.

Majitelé účtu přispívají na charitu
Vedení konta Dětský Genius je zdarma a zahrnuje vyhotovení měsíčního výpisu a jeho zaslání poštou nebo elektronicky, jeden vklad a výběr hotovosti na obchodním místě GE Money Bank v měsíci, dva výběry z bankomatu GE Money Bank v měsíci, platební kartu a všechny příchozí transakce. Při založení účtu je potřeba složit minimální částku ve výši 500 korun. Za každé založené konto věnuje GE Money Bank automaticky 50 korun na Český výbor pro UNICEF. Peníze jdou na program Zdravotně nezávadná voda a hygiena. Dosud vybrané prostředky stačí například na vyčištění 4 milionů litrů vody v krizových oblastech.

V 15 letech automaticky převede GE Money Bank konto Dětský Genius
na konto Genius Student, a to se zachováním čísla konta.

Kdo je Bart Simpson?
Bartoloměj „Bart“ Simpson je jedna z hlavních postav kultovního animovaného seriálu Simpsonovi. Poprvé se Simpsonovi na amerických televizních obrazovkách objevili 19. dubna roku 1987 a vysíláni jsou dodnes. Díky České televizi je seriál populární i v České republice. Bart je jediným synem Homera a Marge Simpsonových a je mu 10 let. Mezi jeho zájmy patří skatebording, vandalství, animovaný pořad Itchy&Scratchy a komiksy. Jeho nejlepším přítelem je Milhouse Van Houten.


Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank